TAHUD VE BAKANLIK YETKİLİLERİ İLE HYP ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Sağlık Hukuku Kursu Düzenledik
Sonraki haber
17-18 ŞUBAT 2022 TARİHİNDE İŞ BIRAKTIK

19 şubat 2022 tarihinde Türkiye Aile Hekimliği Uzmanlık Derneği’nin organize ettiği Hastalık Yönetim Platformu ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirdik. Çalıştaya bakanlıktan Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği daire başkanı Uzm. Dr. Ayşe Çuhadar Bulut, Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanı Uzm.Dr. Banu Ekinci , Hukuk ve Mevzuat Dairesi Başkanı Av. Halil Şen , TAHUD Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu , İSTAHED Yönetim Kurulu ve Bilim Komisyonu , İSAHED Yönetim Kurulu katılmıştır.

Mevcut koşullarda HYP nin yapılamaz olduğu ayrıntılı olarak belirtilmiş olup aile hekimleri tarafından yıllardır kronik hastalık takiplerinin yapıldığı belirtilmiştir.
Tüm şerhlerimizi ( yapılabilir nüfus , yeterli zaman , mhrs , hasta sorumluluğu , hak kaybına yol açmayacak mevzuat değişiklikleri, başka bir platform kullanmadan ahbslerimiz üzerinden gerekli bilgilerin girilebilmesi vs.) ilettik ve bunlar düzeltilmeden Kronik Hastalık Platformu nun  uygulanabilir olmadığını bildirdik.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü