ŞİDDET OLAYINDA İHMAL Mİ VAR?

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
4 Aralık Yürüyüşü Ceza Puanı İtiraz Dilekçesi
Sonraki haber
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Bugün ortaya çıkan bazı ayrıntılar, Küçükçekmece Cennet ASM de yaşanan hekim ve hemşireye darp olayında ihmal mi var? sorularını akla getirdi.

Cennet ASM de yaşanan olayda,muayene için gelen misafir hastaya ANTİBİYOTİK yazılmadığı gerekçesi hasta yakını tarafından HEKİM VE HAMİLE HEMŞİRESİ darp edilmişti.Olay ile ilgili ortaya çıkan son ayrıntı dehşete düşürecek cinsten..

Dün, muayene olduktan sonra kendisine Antibiyotik yazılmadığı gerekçesi ile hasta yakını tarafından 184 hattı aranarak,hekim hakkında \”ANTİBİYOTİK YAZMADI\” gerekçesi ile şikayette bulunulmuş,ancak 184 hattı operatörü tarafından hasta yakınına \”hekimin hastayı muayene ederek hakkında bir teşhis koyduğu ve bu teşhis çerçevesinde tedavi uyguladığı,tedavinin de hekimin insiyatifinde olduğundan şikayetinin geçerli bir sebep olmadığı\” bilgisi verildiği,buna karşılık hasta yakını tarafından \”bana kendi kurallarımı uygulatacaksınız, ben o doktora gösteririm, cezasını kendim veririm\” dendiği,bunun üzerine 184 operatörü tarafından bağlı bulunulan TSM nin aranarak hasta yakınının ifadeleri hakkında bilgilendirilerek,doktorun uyarılması bilgisinin verildiği,ancak ilgili tsm nin hekimi haberdar etmediği ortaya çıktı..
Gerektiğinde şikayet konusunda hekimle bire bir görüştüğü,hatta yer yer akıl verildiği,ayar çekilmeye çalışıldığı ortada iken,184 ün hastanın tehdit teşkil ettiği bilgisine sahip olmasına rağmen,hekimi arayarak bilgilendirmemesi,uyarmaması ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaması nasıl değerlendirilebilir?

Eğer bu bir ihmal değil ise nedir?

Bu bilgiye sahip olunmasına rağmen gerekli tedbirler alınmamıştır,bu darp olayı hekimin hayatını tehdit edici daha büyük bir faciaya sebep olabilirdi,bu durumda olayın vahameti daha açık olarak görünmekte ve ihmal daha net olarak karşımıza çıkmaktadır..
Konunun takipçisi olacak ve ihmal iddalarının açıklığa kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapacağız..

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü