SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TERÖR PANDEMİYİ DE, PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ DE UMURSAMIYOR

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
SAĞLIK BAKANLIĞIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ
Sonraki haber
Akademi Saati Toplantıları

Bu salgın dönemini fırsata çevirmeli, etkin, uygulanabilir ve caydırıcı bir şiddet yasası çıkarılmalı dedik, dinlemediniz, göz boyamaktan öteye gitmeyecek bir değişikliği yeterli buldunuz,

Alınan önlemler hasta ve yakınlarının hoşuna gitmeyebilir bu da şiddete bahane edilir, her ASM ye güvenlik lazım dedik duymadınız, tam da değimiz gibi onlarca ASM de sadece maske yüzünden şiddete, hakarete uğradık, darp edildik. Salgın boyunca her fırsatta övündüğünüz hekiminizi, hemşirenizi, tıbbi sekreterinizi, personelinizi koruyamadınız, teröristlere yem ettiniz.
Dün İzmir, Karabağlar’da bir örneğini yaşadık tekraren. Dört no lu ASM de iki hekim maske takması konusunda uyardığı kişilerce darp edildi. Kınamıyoruz, geçmiş olsun demiyoruz. Sadece özür diliyoruz. Bu şiddeti, bu terörü önlemekte yetersiz kalanlar adına biz özür diliyoruz.
Şiddetin bahanesi olmaz ama müsebbibi olur. İzmir’li meslektaşlarımıza düzenlenen terörist saldırının müsebbibi bizlere kulak tıkayan, önlem almayan siyasettir, bakanlıktır.
Tekrar Haykırıyoruz:
Şiddet yasanızı düzeltin, göz ardı ettiğiniz yasal çözüm önerilerimizi hayata geçirin.
Sağlık kurumlarının çalışma algoritmalarını net olarak kamuoyuna duyurun. Kuralları istisnasız uygulatın, uymayanlar hakkında tavizsiz yasal işlem başlatın, teröristlerle sağlık çalışanlarını hiçbir kurumda baş başa bırakmayın.
Şiddet konusunda çok daha az risk taşıyan kamu kurumlarına bile güvenlik istihdam edenlerin bizlere niye bu kadar uzak durduklarını anlamıyoruz, anlamayacağız.
Bıkmadan, usanmadan kimseden destek almadan salgınla mücadele ettik. Etmeye devam ediyoruz. Olası taşıyıcıları bulaş kaynağı yapmamak için iş yerlerimizde her türlü önlemi uyguladık, mesafeleri uzak tuttuk, yollamadığınız koruyucu ekipmanları kendi bütçemizle temin ettik, hijyen konusunda hiç taviz vermedik.
Tıkalı kulaklarınıza her biri pandemiyle mücadelede sahanın kılcallarından derlenmiş önlem önerileriyle seslendik, derdimiz yaz aylarına vakasız girmek, ekonomimizin de psikolojimizin de daha fazla zora düşmesini engellemekti.
Olmadı, olmuyor.
Topyekün mücadelede bizlere sadece görev yüklediniz, hiç kulak vermediniz. Bu umursamazlığın olumsuz sonuçlarını tüm toplum olarak yüklendik, yüklenmeye devam ediyoruz.
Biz üstümüze düşeni yaptık, sizi vicadanınızla baş başa bırakıyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü