AİLE HEKİMLERİ, SORUNLAR İÇİN BİR ARAYA GELDİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
CARİ GİDER ÖDEMELERİ HAKKINDA
Sonraki haber
İSTAHED KURUMSAL GÖRÜŞMELERE DEVAM EDİYOR

11.02.2019 tarihinde Pendik, Tuzla ve Kartal İlçe’ lerinde çalışan aile hekimleri ile, son dönemde Aile Hekimliği Sistemi’ nde yaşanan sıkıntılar ve sorunlar için bir araya geldik.
Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa Tamur, Melisa Menemencioğlu, İSTAHED İlçe Başkanları; Emine Gezer Özden, Rana Çelikkol, Mustafa Emre Ulu katıldı.
Toplantıda İSTAHED Hukuk Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tamur, Aile Hekimliği Sistemi’ nde yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Mustafa Tamur, yanında getirdiği örnek bir sarı zarfla hasta şikayeti ve olayın oluş sebebi ile alakalı bilgi vererek, sistemlerimizde hasta kayıtlarımızı tam yapmamız gerektiği, tüm şikayet ve muayene bulgularını girmemiz gerektiği, mahkemede istenen belgeler arasında kendi tuttuğumuz hasta kayıtlarının önemli olduğundan bahsetti.
Salondan gelen: aşı kararsızlığı , son 1 yıldır ödemede aksaklıkların yaşandığı ve bu ay içinde hala yatmayan ‘’Cari Gider Ödemeleri’’ ndeki gecikme gibi soruları cevaplayan Mustafa Tamur, ‘’Cari Gider Ödemeleri’’ nde yaşanan sıkıntılar devam ederse, ne gibi yollar izlenmesi gerektiği ile alakalı bilgi verdi.
SABİM şikayetlerinin, özellikle son dönemde hekimler üzerinde baskı oluşturduğu ve asılsız şikayetlerin çalışma motivasyonuna kötü etkisinden bahseden Mustafa Tamur, ”ıslak imzalı şikayet yoksa ve açılan bir soruşturma dosyası bulunmuyorsa, bu şikayetlerin cevaplanmasına gerek yok” dedi.
Aile Hekimliğinde yaşanması beklenen sorunlar için , birlik olma, ortak karar ve ortak hareket etmenin önemli olduğu kararı bir kez daha vurgulandı.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü