KOMİSYON YÖNERGESİNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜK
Sonraki haber
İş Bırakmalar

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün 2 Aralık 2021 tarihli  “Aile Hekimliği Çalışanlarının Sözleşmelerinin Yenilenmesi” isimli yazısına davamızı açtık.

İlgili yazının hukuksuzluğu asla kabul edilemez. Kendi verdiği cezaları yine kendi içerisinde değerlendiren , değerlendirmenin hangi kriterlere bağlı olduğu belirtilmeyen , tamamen şahsi değerlendirmelerle aile sağlığı çalışanlarının sözleşmelerinin feshedilebileceği açıktır.

Bu komisyon kararları , ilgili yazıdan anlaşılacağı üzere hiçbir amir kurumun denetimine ve değerlendirmesine tabi tutulmamıştır.

Aile hekimliği sözleşme ve ödeme yönetmeliği adı altında çıkarılan , bizlerin “ceza yönetmeliği” olarak nitelendirdiği yönetmelikte belirtilen bu komisyonun hukuksuz bir komisyon olduğu bu yazı ile de kanıtlanmıştır.

İSTAHED olarak bu yazının derhal geri çekilmesini istiyor ve bu yazıya neden olan ilgili yönetmelik maddesine açtığımız davanın devam ettiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Birliğimiz en büyük gücümüzdür.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü