İSTAHED’den Vali Yardımcısı Ziyareti

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Dr. Özkan’a Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz!
Sonraki haber
Bir Günde 4 Sağlıkta Şiddet!

İSTAHED Yönetim Kurulu olarak İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten’i 25.07.2023 tarihinde makamında ziyaret ettik.

Vali Yardımcısı Erten’e aile hekimliği ve İstanbul’daki son durumlar hakkında hazırladığımız kapsamlı dosyamızı sunduk. Özellikle deprem sonrasında sayısı fazlasıyla artan ve çalışılamaz duruma gelmiş olan ASM binaları ile ilgili de ayrıntılı bilgilendirme yaparak çözümü konusunda önerilemizi belirttik.

Özellikle özelden kiralık ASM lerin ciddi kira artışları ve depreme dayanıksız binalarda hizmet vermesinden kaynaklı birinci basamaktaki sağlık hizmetinin bir süre sonra durma noktasına geleceğini belirterek yeni yapılması gereken ASM binaları ile ilgili destek istedik.

İstanbul da yapılan toplu konut projelerinde, proje içerisine aile sağlığı merkezi konmasının da bir zorunluluk olması gerektiği konusunda hemfikir olduk.

Ziyarette ayrıca laboratuvar ile ilgili yapılacak olan düzenlemeler ve laboratuvar saf malzemelerin düzenli temini ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Niyazi Erten’e çözüm odaklı oldukları için teşekkür eder, yapacakları yeni düzenlemelerde birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü