İSTAHED Yönetim Kurulu’ndan Ziyaret

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Ersin Arslan’ı Andık…
Sonraki haber
İSTAHED Şiddet Çalıştayı Düzenledi

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu olarak 19 Nisan 2022 tarihinde Personel Hizmetleri Başkanı Sayın Celal Şahin ve Diğer Personel Özlük Hakları Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Cihan Kudu ile sahada yaşanan sıkıntılara dair bir görüşme gerçekleştirdik.
Yapılan görüşme de şu konuları ilettik.
*Bedelli askerlik olarak vatani görevini ifa eden meslektaşlarımızın, görev sonrasında başlayış yaptıklarında kalan yıllık izinleri ve yer değiştirme kurasına başvurular ile ilgili hak kaybı yaşadığı görülmektedir. Hak kaybına sebep olan uygulamanın düzenlenmesi gerektiği konusunda hem fikir olduk.
*İstanbul içinde “sıfır” nüfuslu birimlere geçen meslektaşlarımızın son çıkarılan yönetmeliğe uygun olarak “2000 puan ” üzerinden hak edişlerinin uygulanmadığı bilgisini ilettik. Konu ile ilgili geçmiş yıllarda birimin varlığını korumak amacı ile yapılan çok kısa süreli görevlendirmelerin işleyişe sebep olduğunu bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’na görüş yazısı sorulduğunu, bu konu ile ilgili cevaba göre hak ediş hesaplamasının gerçekleştirileceğini öğrendik. Bununla ilgili konunun takipçisi olacağımızı ve olumsuzluğun devam etmesi durumunda dava açacağımızı ilettik.
*Sabim şikayetleri ile ilgili hekime ulaşma noktasında sürecin iyi yönetilmediğini, aslında hiç personele yansıtılmaması gereken konuların dahi hekime yansıtıldığını, Sağlık Bakanı’mızın imza ile çıkan yazı da anımsatılarak bahsedildi. Konu ile ilgili hizmet içi eğitimin yapılacağı bilgisi alındı.
Bunların dışında;
Bazı izin talepleri ile ilgili yaşanan başvuru süresi ve bireysel başvuru talebi gibi sorunlar olduğunu, iş bırakmalarla ilgili son durumu ve dava süreçlerini, beyaz kod ile ilgili daha güçlü durulması gerekildiğini, mesai saatlerinde hassas olunması gerekildiği konuları konuşuldu.
Sayın Celal Şahin Bey ve ekibine diyaloğa açık, çözüm odaklı yaklaşımları için çok teşekkür ederiz.
Sahada yaşanan tüm sorunlara hızlı ve yetkin bir şekilde çözüm aramaya devam edeceğiz.

Birliğimiz En Büyük Gücümüzdür!

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü