TÜRK SAĞLIK-SEN İLE GÖRÜŞTÜK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
GAZİOSMANPAŞA AİLE HEKİMLERİ BİRARAYA GELDİ
Sonraki haber
KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE TOPLANTISI

İSTAHED- TÜRK SAĞLIK SEN GÖRÜŞMESİ
27.11.2017 tarihinde İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulunun talebiyle, Türk Sağlık Sen 5 No’ lu şube merkezinde Türk Sağlık Sen yetkilileriyle bir araya gelinmiştir. Toplantıya İSTAHED adına Yönetim Kurulu Başkanımız Kutbettin Demir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Serkan ÖZBAKIŞ, Selçuk YILMAZ ve Bakırköy İlçe Başkanımız Nezahat ŞENER, Türk Sağlık Sen’in İstanbul’ daki tüm şubeleri adına, İstanbul 1 No’ lu Şube Başkanı Yasin GÜLDÜREN ve İstanbul 5 No’ lu Şube Başkanı Oğuz Toy katılmıştır.
Toplantıda, ilk olarak İSTAHED Yönetim Kurulu kendisini tanıtmış ve hafta sonu yapılan Türk Sağlık Sen Şube Yönetimi Seçimlerinden dolayı yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulunmuştur. Ardından, Başkanımız Kutbettin DEMİR “Kendi çabalarımızla, kendi çözümlerimizle şiddet olaylarını bir noktaya kadar azaltabileceğimizi, ancak bunun yeterli olamayacağını, şiddet olaylarının azalması için, insanın güvenli yaşam hakkı ve sağlıkçıların güvenli ortamda huzurla çalışabilmesi için, etkin ”Sağlıkta Şiddet Yasası” nın çıkması gerektiğini, bunun içinde bütün sağlık çalışanı derneklerinin,sendikaların ve Tabip Odasının birlikte hareket etmesi gerektiğini” belirterek,”İSTAHED olarak , sağlıkta şiddet olaylarının sona ermesi için bir toplantıya öncü olup düzenleyerek, tüm STK’ lara çağrıda bulunacaklarını” belirtmiştir. Türk Sağlık Sen 5 No’ lu Şube Başkanı Oğuz TOY, nezaket ziyareti dolayısıyla derneğimize teşekkür ederek başladığı konuşmasında “sağlıkta şiddetin sağlık çalışanlarının en büyük sorunu olduğunu, bu konuda yapılacak her girişime İstanbul’ daki tüm şubelerinin katkı ve destek vereceklerini, sağlıkta şiddetin önlenmesi için caydırıcı cezaların gelmesi gerektiğini” belirtmiştir. Türk Sağlık Sen 1 No’ lu Şube Başkanı Yasin GÜLDÜREN ise birlikte hareket etmenin öneminden bahsederek , “Sahanın hep birlikte, sağlıkta şiddet sorununa karşı tepki göstermesi gerektiğini , bunun için tüm STK’ ların birlikte hareket etmesinin sahayı olumlu yönde etkileyeceğini” söylemiştir.
Tüm sağlık çalışanlarının en önemli sorunun ”Sağlıkta Şiddet” olduğu gerçeğinden hareketle, önümüzdeki süreçte tüm STK’ ların bir araya gelmesi için çağrıda bulunup, bu sürecin hızla yürütüleceğini ve ortak çalışmalar düzenleyeceğimizi belirtiriz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü