İSTAHED SAĞLIK BAKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

 

İstanbul Aile Hekimliği Derneği yönetim kurulu ve üyeleri 20 ocak 2010 tarihinde saat 14:00 de Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr.Recep AKDAĞ ile makamında görüştü.

 

İstanbul Aile Hekimliği Derneği yönetim kurulu ve üyeleri 20 ocak 2010 tarihinde saat 14:00-15:30 arasında Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ ile makamında görüştü. Yapılan görüşmede, Sağlık Bakanımıza kabulünden ve ilgisinden dolayı teşekkür edildi .

 

 

1 kasım 2010 tarihinde Aile Hekimliği Uygulamasına geçilen İstanbul da, Aile Hekimlerinin düşünceleri, karşılaştıkları sıkıntılar ve bunlara çözüm önerileri ile talepleri dile getirildi.Aile Hekimliğine geçen doktorların,sistemde meydana gelen sıkıntılara rağmen,maddi problemlere rağmen özveri ile ve fedakarlıklar ile görevlerinin başında ve ASM lerinde oldukları anlatılmış,karşılaşılan problemler tek tek arz edilerek,çözümünün hekimlerin morallerini ve performanslarını olumlu etkileyeceği belirtilmiştir.

Aile Hekimliği Uygulamasının başlangıcından itibaren geçen sürede karşılaşın problemler, yeni çıkan yönetmelikler ile ilgili düşünce ve kaygılar, İstanbul da ki uygulama kaynaklı sorunlar ve gerek Ailehekimiyiz mail grubundan gerekse derneğe iletilen sorunlar üzerinde titizlikle hazırlanmış rapolar ile 491 Hekimin katılımı ile yapılmış ankete ait neticeler de Sayın Bakana Sunuldu.

Sayın Bakanımız görüşme sürecinde Derneğimiz katılımcılarını dinleyerek,düşüncelerini ve çözüm önerilerini paylaşmıştır.

Görüşme, Sayın Bakanımıza İSTAHED tarafından hazırlanan plaketin sunulması ve daha sonraki süreçte sayın bakanımız ile görüşme talebimizin arz edilmesi ile sonlandırılmıştır.

-İSTAHED-

 

 

 

PAYLAŞ