İSTAHED Örgütlenme Komisyonu Üyemiz Cumhur Özdemir’ in düzenlediği Bağcılar İlçe Toplantımızı, 16.10.2019 tarihinde yaptık.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Serkan Özbakış, Melisa Menemencioğlu, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Nahide Toksan, Gürcan Tokatlı, Serkan Orhun Ocak, Öznur Coşkun, Nadiye Karabulut katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Örgütlenme Komisyonu Üyemiz Cumhur Özdemir söz alarak, ‘’Bağcılar ilçemizde ilk ilçe toplantımızı yapmış olmanın haklı mutluluğunu yaşıyorum, BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR’’ diyerek konuşmasına başladı. Daha sonra Cumhur Özdemir, İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumumuzu, kongremiz İKON’ u, komisyonlarımızı tanıttı.

İSTAHED Genel Sekreterimiz Serkan Özbakış, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bugüne kadarki kazanımlarımızı hep birlikte elde ettik, birlik olmanın değerini en iyi biz aile hekimleri biliriz, o nedenle üstesinden gelebiliriz’’ dedi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Sercan Ahmet Uluç, yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılmasıda ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Sercan Ahmet Uluç, ‘’Attığımız imzadan sorumluyuz, buna göre birlikte hareket etmek önemli’’ dedi.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

İlçe Toplantımızı düzenleyen Örgütlenme Komisyonu Üyemiz Cumhur Özdemir’ e ve Bağcılar İlçesi’ndeki toplantımıza yoğun ilgi gösteren meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü