İş Bırakmalar Anayasal Hakkımız!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!
Sonraki haber
26 Eylül Doğum Kontrol Günü

10 Eylül 2023 günü İstanbul’un bir kısım ilçelerinde uygulanan eksik cari gider ödenekleri sonrasında bugün ödenmiş olan hak edişlerin takibinde idik.

Nüfus, Katsayı, Performans, Teşvik, Destek, Vergi Dilimi, HYP, Ek ödeme… gibi bir çok kalem üzerinden hesaplamanın yapıldığı saçmalık ortamında maalesef tam olarak kesintilerin durumunun ve miktarının bilinmemesi mümkün değildir.

Tüm üyelerimizden öncelikle bordrolarını talep etmesini, kesinti fark edildiği taktirde aşağıdaki dilekçeyi ivedi bir şekilde müdürlüğe iletmesini ve 30 gün içerisinde cevap gelmezse dava için bizlere başvurmasını istiyoruz.

Cari giderlerimizi 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanunu’nun 3.maddesine (sosyoekonomik gelişmişlik düzeyi ücreti, aile sağlığı merkezi giderleri,… ve gezici sağlık hizmetleri ödemelerinden DAMGA VERGİSİ HARİÇ HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILAMAZ!) rağmen, maaşımızı da sendikal hakkımız olan iş bırakma günlerimizi soruşturma başlatmadan kestiniz!!

Nerede 657? Nerede kanun?

Devlet kurumu olan Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve ilçe sağlık müdürlükleri devlet kanununa göre hareket etmiyor da neye göre ediyor?

Siz de biliyorsunuz ki, bu HUKUKSUZ durumun davalarının hepsini KAZANACAĞIZ!

Kaybedileceğini bile bile tüm bu hukuksuzluğa göz yuman idarecilere de devleti zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunacağız.

EKSİK MAAŞ TALEP DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü