Değerli Meslektaşlarımız.
6-10 Mayıs 2015 tarihinde ikincisini düzenleyeceğimiz İKON 2015 sağlık çalışanlarına bilimsel katkı sunmanın yanı sıra sosyal ve örgütsel faaliyetler içermektedir.( http://www.ikon.org.tr/ )

       Aile hekimliği uygulamasının her platformda tartışılması amacımızla siyasal ve Örgütsel irdelemenin yapılacağı paneller, mümkün olan en geniş kitleye hitap edebilecek konuklarla planlanmıştır. İnteraktif panellerimiz ;

       1- Aile Hekimliğine Siyasal bakış : Aile hekimliği uygulaması ile ilgili çalışmalar yapan Meclis Sağlık ve Sosyal İşleri Komisyonunda görev yapan Hekim milletvekillerine teklif götürülmüştür. Katılımcılardan CHP Mersin milletvekili Prof.Dr Aytuğ atıcı ya yazılı ve danışmanları aracılığıyla panele davet edilmiş ş Sayın vekilimiz davete icab edeceğini bildirmiş ve daha sonra bizzat Ankara  ya gidilerek vekilimizle görüşemesek dahi danışmanları ile görüşerek katılım teyidi alınmıştır.
        Panel katılımcılarımızdan MHP Eskişehir milletvekili Dr Ruhsar Demirel’e yazılı ve danışmanları aracı ile davet götürülmüş ve Ankara’da kendisinin kabulüyle ziyaret edilmiş ve kendisi davete icabet edeceğini tarafımıza bildirmişlerdir.
        Panelimize davet etmeyi düşündüğümüz Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar yazılı olarak davet edilmiş ve Ankara ziyaretimizde sayın vekilin programı yoğun olduğundan danışmanları ile görüşülmüş ve Danışmanları tarafından ikon panel tarihinde başka bir kongreye davetli olduğu bilgisi tarafımıza verilmiştir. Ayrıca AK parti milletvekili İstanbul milletvekili Ahmet Haldun Ertürk davet edilmiş ancak vekilimiz seçim çalışmalarını gerekçe göstererek davete icabet edemeyeceğini bildirmiştir.
      2-Aile hekimliğine Örgütsel Bakış  : Panelimize katılımcı olmak üzere Sağlık Sen , SES ve Türk Sağlık Sen başkanları Ankara ziyaretimizde bizzat davet edilmişlerdir. Sağlık Sen Başkanı Metin Memiş ve  Türk Sağlık Sen başkanı Önder Kahveci davete icabet edeceklerini bildirmişlerdir. Ancak SES eş genel başkanı  Gönül Erden ilk  davet sonrası iki kez telefon görüşmesine rağmen herhangi bir dönüş yapmamıştır.

       Panellerimiz webden canlı yayınlanacak olup , Salondan ve izleyenlerden yazılı sorular ve görüşler alınacaktır. Ayrıca [email protected]  mail adresi ile soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

         

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü