6.ULUSAL AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ İKON 2019, 17-21 Nisan Bodrum Hilton Türkbükü Otel’ de yapıldı.
Kongremizin ilk gününde, İKON Düzenleme Kurulu misafirlerimizi neşe içinde karşıladı. Öğleden sonra kurslarla kongreyi başlatmış olduk. Yoğun ilgi gören kurslarımızın ardından, misafirlerimizle güzel sohbetler ettik, illerindeki sorunları konuştuk.
Kongremizin ikinci günü sabahında açılış törenimizi yaptık. Açılış törenimizde ilk olarak, 17 Nisan’ ın Ersin Aslan’ ın katledilmesinin yıldönümü olması nedeniyle,”Meslek Şehitlerimizi Anma Töreni” ile başladık. Hazırladığımız şiddet videosunun ardından, AHEF Başkanı Özlem Sezen, İKON 2019 Bilimsel Sekreteri Ayşe Seda Demirel, İKON 2019 Genel Sekreteri Esin Ayfer Çulha Dildök, İKON 2019 Başkanı Serkan Özbakış, İSTAHED Başkanı Kutbettin Demir açılış konuşmalarını yaptılar.
Kongremiz 5 gün boyunca oturumlar ve sizlerin yoğun ilgi gösterdiği WorkShoplarla devam etti. Oturum sonlarında sürpriz hediye çekilişleri yaptık. Gün sonunda stantlardan aldığı cevaplarla çekilişe katılan meslektaşlarımız arasından çektiğimiz kuralarla, onlar için İKON 2019 anısı sayılabilecek hediyeler verdik.
Zengin bilimsel programımızın yanı sıra, bu sene sosyal programlarımızın zenginliğiyle de kongremiz kendinden söz ettirdi.
2. gece Yeni Türkü grubuyla ‘’Maskeli Balo’’ yaptık, 3. Gece ‘’İki Kuşun Kanadı’’ söyleşisiyle Sunay Akın bizlerleydi.
Ve Gala gecemiz…
Yoğun programların ardından gala gecemizde, kongremiz boyunca sözlü ve yazılı bildiri yapan meslektaşlarımız arasından ilk 3’ e girenlere ödüllerini dağıttık, İKON 2019 Düzenleme Kurulunu ve İSTAHED Yönetim Kurulunu sahneye davet ederek, teşekkür ettik. Gala Gecemizin sanatçısı Mirkelam’ ın sahneye çıkmasıyla, eğlence en üst noktaya ulaşmış oldu.
Başarılı bir kongre geçirmenin, meslektaşlarımızla bir arada olmanın tarif edilemez mutluluğu ile bu seneki kongremizi tamamlamış olduk.
Kongremizde bir ‘’Sağlıkta Şiddet’’ köşemiz vardı. Bu köşede bulundurduğumuz deftere, siz meslektaşlarımız şiddetle alakalı duygu ve düşüncelerinizi paylaştınız ve Ersin Aslan’ ı hep birlikte anmış olduk.
Kongremizin mottosu ‘’İYİ AİLE HEKİMLİĞİ’’ idi. Bu nedenle stand alanımızda WONCA köşemiz vardı, İSTAHED standımızda ise sizlerden gelen önerileri dinledik ve İKON’un vazgeçilmezi olan ‘’Hukuk Köşesi’’ nde, avukatımız ve Hukuk Komisyonu Üyelerimiz sizlerin sorularını cevapladı.Stand alanımızda kadın hekimlerden oluşan ve eğitime katkı için kurulan KAHEV’ e de yer tahsis ettik. Bu alanda KAHEV, kongre katılımcılarına kendini tanıtarak, faaliyetlerini anlattı.

Kongremiz süresince, içinde kongremizin akışı hakkında bilgiler veren ve içinde bolca fotoğrafın bulunduğu bir web gazetesi çıkardık. Kongre gazetemize www.istahedgazetesi.com linkinden ulaşabilirsiniz.
Kongremizde yaptığımız basın açıklamasında İSTAHED Yönetim Kurulu Üyeleri, Kongre Genel Sekreteri ve Kongre Bilim Sekreteri, Türkiye’ nin ilk ve tek Birinci Basamak Aşı Çalışma Grubu olan İSTAHED Aşı Çalışma Grubu’ nun Genel Sekreteri basın toplantımızda bulundular. Toplantımıza basından: AA, İHA, NTV, TRT, 24 TV, Tele1, Türkiye Gazetesi, Habertürk web, Medimagazin, Sağlığınsesi ve Medikal Trend katıldı. Kongrenin sonrasındaki haftada basında büyük yer edinmiş olduk.
Basın Toplantımızda; Kongremizin içeriğinden, Aile hekimliği sisteminden, Aşı kararsızlığından bahsederek, halkı bilinçlendirmek amaçlı kurduğumuz www.asinedir.com sitesini tanıttık.
Kongremize katılan meslektaşlarımızın yüzlerinde, güzel anılar biriktirmenin verdiği gülümsemeyi görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kongremizde bir duyuru yaptık: ‘’3. Güz Akademisi-1. Aşı Sempozyumu bu sene 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de hepinizi bekliyoruz, yine birarada olalım’’ dedik.
Bir kongrenin daha sonuna gelmenin üzüntüsü ve başarılı kongremizin haklı gururuyla yüzlerimizde bir gülümsemeyle kongremizi bitirdik. İSTAHED Yönetim Kurulu’ na ve Kongre Düzenleme Kurulu’ na teşekkür ediyoruz. 7-10 Kasımda Kıbrıs’ ta görüşmek üzere.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü