Hatırlarsınız , Ağustos 2019 da İstanbul genelinde 14 Aile Hekimi arkadaşımızın sözleşmesi, yapılan güvenlik soruşturmasını geçemedikleri bildirilip kendilerine hiçbir savunma hakkı verilmeden hukuksuz olarak feshedilmişti. Ardından bir kaç ay içerisinde yine yapılan güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek fesih işlemlerine devam edildi. Bu hukuksuz fesihlere karşı İstahed Hukuk olarak hemen, yürütmeyi durdurma talebimizle beraber fesih işlemlerinin iptali için davalarımızı açmıştık.

         Bu hafta bu konuda davası devam eden son 2 aile hekimi arkadaşımızın da davası lehimize sonuçlandı ve şu an bu sebeple bize başvuran tüm arkadaşlarımız görevine dönmüş oldu. Bunu size büyük bir gurur ve mutlulukla duyuruyoruz.

         Böyle hassas bir konuda , sebep her ne olursa olsun haklılıkları bariz ortada olan üyelerinin her türlü davasında yanında olan İstahed, yine bu süreçte üyelerinin haklarını savunmaktan geri kalmamıştır.

      Yine bu konudaki davaları avukatların hiç almak istemediği, alacaksa da çok fahiş fiyatlarla bu davaları takip ettiği bu ortamda hiç korkmadan haklının yanında olarak sonuna kadar onları savunan ve bu güzel netice ile sonlandıran avukatlarımız Av. Hatice Gülümser Uğurlu Alan ve Av. Özer Uğurlu başta olmak üzere hukuk komisyonumuzda emek veren tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

        Bu arkadaşlarımızın çalışamadıkları dönemdeki maddi ve daha da önemlisi manevi kayıpları için tazminat davaları yine tarafımızca açılmış ve açılmaya devam etmektedir. Bu davaları da sonuna kadar takip edip arkadaşlarımızın bu kayıplarını tam olarak karşılaması imkansız olsa da gönüllerine bir su serptirebilirsek ne mutlu bize.

         Görevine dönen tüm arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyor ve bu kötü tecrübenin hiçbirimiz tarafından tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.

                                                                                     İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü