HEKİM MAAŞLARINDAKİ DÜZENLEME İLE İLGİLİ DUYURU

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Bilim Komisyonumuz Toplandı
Sonraki haber
AYRIŞARAK DEĞİL BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ!

Yazılı ve görsel basından öğrendiğimiz hekim maaşlarındaki iyileştirmelerin, aile hekimliği sisteminde çalışan bizleri kapsamadığı açıktır.

Aile hekimliği çalışanları için ek bir düzenleme yapılıp yapılmadığı henüz netleşmemiştir. Farklı kaynaklardan farklı bilgiler gelmektedir. Bu sebeple İstanbul Aile Hekimliği Derneği olarak bu belirsiz durum netleşmeden bu konuya özel eysemsel bir karar almanın erken olduğunu düşünüyoruz.

Aile Hekimlerinin gelirlerinin 11 yıllık süreçte ne kadar gerilediği ortadadır. Yine verilen gider ödeneklerine yapılan artış oranı, yapılan masraflara gelen zamlar karşısında komik hale gelmiştir. Bu sebeplerle aile hekimlerinin gelirlerinin iyileştirilmesi zaruri bir hal almıştır.

İSTAHED olarak hak kayıplarımız için her zaman eylemsellikten geri durmadığımız ortadadır. Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili eylemsel sürecimiz devam etmektedir. Daha önceki eylemlerimizin devamı olarak yarın yapılacak olan 4 Aralık İzmir Mitingine de katılacağız.

Mevcut hekim ücretlerinin artışı konusu da tamamen netleşip aile hekimliği çalışanlarına bahsedilen oranlarda iyileştirmeler yapılmadığı takdirde bu konudaki eylemsellik sürecini de tekrar değerlendireceğimizi bildiririz. Tüm üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü