Gurur Mu Duyalım, Üzülelim Mi? Bilmiyoruz Artık

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED Hukuk Paneli’ni Gerçekleştirdik
Sonraki haber
Sela Okundu… Buyrun Cenaze Namazına

Bir meslek örgütü düşünün, her gün biraz daha kötü şartlara sürüklenen çalışma şartlarında sağlık dağıtmaya çalışan insanlar için binlerce dava açan, her hafta onlarca mahkemesi sonuçlanan.

İyi hekimlik mi yapalım, sürekli hakkımızı mı aramak zorunda mı kalalım, hakkımızı aradığımız için mobinglere mi maruz kalalım bilmiyoruz…

Hep hakkımızın peşindeyiz. Açılan ve kazanılan dava sayısı mağduriyetimizin ve idarenin iş bilmezliğinin en büyük göstergesi. Bugün 5 davamızı daha kazandık. Hekimlere tüccar gözüyle bakan bakanlığın geçmişe yönelik haksız kira talepleri ile ilgili 3 davamız, bizi ticarethane zanneden zihniyetin ödemediği çalışan tazminatı davamız ve bu süreçte sağlığın yozlaştırıldığı bir sistem içinde tamamen güvensiz koşullarda yürütmeye çalıştığımız hekimliği yaparken uğradığımız yüzlerce şiddet türünden bir tanesinin davası.

Bakıldığı zaman derneğimiz için yine “birliğimiz en büyük gücümüzdür” mottosuyla bir gurur günü.

Aynı zamanda bu kadar çok dava açmak zorunda kaldığımızı da hatırlatan hüzünlü bir gün.

Bu yolda en büyük destekçimiz olan başta değerli Avukatımız Gülümser Uğurlu Alan olmak üzere Uğurlu Hukuk Bürosuna çok teşekkür ediyoruz.

Ve yine ısrarla bir defa daha tekrarlıyoruz.

Birliğimiz En Büyük GÜCÜMÜZDÜR…

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü