FESİH SONRASI GÖREVE İADE EDİLEN KİŞİNİN MANEVİ TAZMİNAT DAVASINI DA KAZANDIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
ASM İçin Afişler
Sonraki haber
AİLE HEKİMLİĞİ SİSTEMİ ÇÖKÜYOR

Ağustos 2019’da, yetersiz ve somut dayanağı olmadan yapılan güvenlik soruşturmasından geçemedikleri gerekçesiyle sözleşmesi feshedilen arkadaşlarımızın fesih iptal davalarını kazandığımızı ve görevlerine tekrar başladığını sizlere duyurmuştuk.

Ancak bu kadarla kalmamalıydık!!

İdarenin yapmış olduğu fesih işlemi nedeniyle; görevden alındığı ve görevine tekrar iade edildiği tarihler arasında fiilen çalışması olmayan arkadaşımızın ekonomik durumu etkilenmiş, maddi anlamda zarar uğratılmıştır. Göreve iade davasının hemen ardından maddi tazminat davamızı da açtık ve sonunda İSTANBUL 14. İADERE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NCE yasal faizi ile birlikte ödenmesi kararı alınarak bu davayı da kazandık.

Biliyoruz ki; geçirilen zorlu süreci hiçbir tazminat gideremez…

Dileriz ki; idareciler sözleşme fesihlerini uygularken en azından bundan sonrasında daha dikkatli olur…

Unutulmasın ki; her üyemizin karşılaştığı haksızlıklara karşı dik duruşumuza devam edeceğiz ve sonuna kadar takipçisi olacağız!!!

Hem göreve iade hem de maddi tazminat davasında cesurca ve sonuna kadar çalışan Uğurlu Hukuk bürosu avukatlarımıza ve Hukuk Komisyonumuzun değerli üyelerine teşekkür ederiz.

BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR!!

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü