Değerli üyelerimiz,

Bir süredir takip ettiğiniz üzere AHEF’in ASEF’in, AHESEN , BDS , Genel Sağlık İş ve en son bugün SES ile birlikte sendikaların 16 ve 27 Ağustos 2021 tarihi için iş bırakma kararı vardır.

İSTAHED, AHEF ‘in 75 üye derneğinden biridir. Eylem Takvimi belirlenmesi sürecinde zamanlama konusu gibi yanlış bulduğumuz noktaları eleştirmek ile birlikte her zaman Aile Hekimlerinin yanında olan duruşumuz ve Aile hekimlerine karşı olan sorumluluğumuz gereği iş bırakma kararına uyacağız. İş Bırakma Eylemine katılımı sebebi ile sıkıntı yaşayan üyemiz olursa gerekli hukuki destek derneğimiz tarafından verilecektir.

Açıkçası her üye derneğin aynı sorumlulukta olduğunu düşündüğümüz için ayrıca bir açıklama yapmamızın gereği olmadığını düşünmüştük.

Fakat bizlere gelen soruların sayısının çok fazla olması bu açıklamayı zaruri kılmıştır.

Sizlere bir kez daha derneğimizle olduğunuz ve görüşlerini merak edip sahip çıktığınız için çok teşekkür ederiz.

Bundan sonraki süreçte defalarca belirttiğimiz gibi bizlere dayatılan “CEZA” ve “HAK KAYBI” yönetmeliğini asla kabul etmeyeceğimizi ve geri çekilmesi için her türlü hukuki ve eylemsel mücadelemize sonuna dek devam edeceğimizi belirtmek isteriz.

Bu açıklama vesilesiyle hatırlatmak isteriz ki 28 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşecek ANKARA MİTİNGİ katılımı için siz Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanı arkadaşlarımızın ulaşımının ücretsiz karşılanacağı otobüs kayıtlarınızın başladığını anımsatmak isteriz.

Kayıtlarınızı 0538 250 24 23 numaralı telefondan yapabilirsiniz.

İstanbul’dan Ankara’ya binlerce nefer olarak gitmenin ve tüm Türkiye ‘den meslektaşlarımızla ile bir arada olmanın eğer bu UCUBE yönetmelik geri çekilmez ise ilerleyen süreçte gerçekleştireceğimiz eylemler için önemli bir motivasyon olacağı ortadadır.

BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR!

İSTAHED

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü