Arkadaslar,
\r\n
30 Ağustos tarihi itibari ile 10. Ayımızı bitiriyoruz. 10 \r\naydır bir çok şey ile uğraştık. İsimiz olan, isimiz olmayan, isimiz \r\nolmadıgını düşündüğümüz ve istediğimiz bir çok şey ile karşılaştık. \r\nKimisini bekliyorduk, kimisini umuyorduk, kimisini avuçlarımızda bulduk.
\r\n
Misafir hastalar, defin ruhsatları, olmaması gereken aylık \r\nçalısmalar, olmaması gereken emrivakiler… Belediyelerin yaptıklarını, \r\nVergi dairesinin istediklerini, okul müdürlerinin taleplerini bir yere \r\nkadar hoş gördük. \”Biri bunlara yönetmeliği anlatsın\” dedik. Ama TSM ve \r\nMüdürlüğün yaptıkları ve istekleri karşısında ağzımız açık kaldı. Hatta \r\nbazi doktor arkadaslarimizin yaptiklarini ve uygulamalarini gorduk. \r\nBunlara kim anlatacaktı yönetmeliği?
\r\n
Dernek olarak olaya el attık. Sizden duyduk onlara ilettik. \r\nOnlardan duyduk size ilettik. Verilen sozler bazen tutuldu memnun olduk \r\nbazen tutulmadi arada yalancı kaldık.
\r\n
Bazı arkadaslar hala \”derneğin bir faaliyetini görmüyoruz. 10 \r\naydır ne yaptı ki\” diyor. 10 aydır kim ne yaptı bizim için dernekten \r\nbaşka.
\r\n
Hem bu \”dernek\” dediğiniz kimdir? İki gözü iki kası olan bir \r\nvarlık mı? Dernek=Turgut mu? Dernek=Esın mi? Dernek kim? Dernek \r\nhepimiziz. Kimseye hazır yemek yok. Biz \”ne yiyeceğiz?\” değil \”Ne \r\nyapabiliriz?\” demeliyiz.
\r\n
Aslında sitem değil bu yazdıklarım. Çünkü biz 10 aydır \r\nbirbirimizle konuşmaya başladık. Ve bu durum beni mutlu ediyor. Bazen \r\nseviyeli bir sekilde bazen seviyeyi değiştirerek birbirimizle tartıştık,\r\n destekledik, arka çıktık. İki uc kisi ortak kararlar aldık. Hep beraber\r\n ortak kararlar aldık. Birbirimizden bir seyler öğrendik.
\r\n
Saglik ocağında calisiyorken birbirimizi tanıyor muyduk? \r\nHekimbasin\’da veya Gaziosmanpaşa\’da ki arkadaslara ulaşıp gecmis olsun \r\ndiyor ve onlarla üzülüyor muyduk? \”Bu son olsun. Çözüm bulalım bu ise \r\ndiyor muyduk?\”
\r\n
Simdi farkediyorum ki bizim darp edildigimizi ve psikolojik \r\nbaskılar yaşadığımızı şimdi duymayan mudurluk o zaman da yanımızda \r\ndeğilmiş. Biz de birbirimizin yanında degildik. Yapayalnizmisiz.
\r\n
Şimdi öyle değiliz. Birbirimize kızsak da onaylamasak da ben eminim ki basımıza  bir şey geldiginde uzanacak eller çoktur.
\r\n
Fatih Sultan Mehmet\’den alıntı olacak ama \”Eğer dernek bensem \r\ndiyorum ki biraraya gelin, güçlenin. Eğer dernek sizseniz diyorum ki \r\nbiraraya gelin, güçlenin.\”
\r\n
Nasıl mı? Saglam dallara tutunalim; Bunu icin oncelikle lütfen\r\n yönetmeliği okuyalim. Belediyeye, vergi dairesine, okul müdürlerine ve \r\nhatta TSM\’lere ve müdürlüğe kafa tutacaksak saglam dayanağımız olsun. Ve\r\n lütfen birbirimize dayanalım. Tartışsak da orta yolu beraber bulup ona \r\ngore hareket edelim. Tek saman çöpü bir saman balyasindan daha kolay \r\nkırılır. Derneğin alacağı kararlara karar alma aşamasından itibaren \r\nortak olalım. Dilekçeler, resmi yazılar, resmi istekler, itirazlar, \r\ndavalar, eylemler… Hepsinde bir maddeniz olsun. Hepsinde sözünüz \r\nolsun.
\r\n
Sanırım bu gidişle hukuk büromuza çok is düşecek. Hukuk \r\nbüromuzdan yararlanın. Davaları takip edin. Neden Hasan bir davayı \r\nkazanırken ayni sey ile maruz kalan Huseyin\’in bundan haberi olmasın ki?\r\n Hepimiz kazanalım.
\r\n
Artık Bakanlik\’ta, Mudurluk\’te, TSM\’lerde karşılarında \r\nbireysel Saglik ocağı doktoru değil İstanbul Aile Hekimlerini görsün. \r\nTek ses olalım İSTAHED\’i görsün.
\r\n
\”Birlik en büyük gucumuzdur\” diyelim. Önce kendimize sonra herkese.
\r\n

Sevgilerimle.

H.Esin ŞENER

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü