Derneğimize sahip çıkalım

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED
Sonraki haber
YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

İSTAHED evrimini tamamlamıştır.

Hukuk burosu prioesiyle amatorlukten profesyonelliğe geçiş yapmıştır.

 

Bu aşamada emegi gecen herkese teşekkür ediyorum. Ancak ozellike bu geçiş sürecinde mesleki gelecegimiz adına BİR SEYLER yapmak isteyen arkadaşların artık tasın altına elini sokma zamanı gelmiştir.

 

Bakın, İSTAHED veya DERNEK diye kimse birliğimizi hafife almasın. Esas olan kemiyet değil, keyfiyettir. Yeni tabirle kantite değil kalite esastır. Yani yeri gelir 1 kişi veya bir kaç kişi çok ciddi projelere imza atabilir. Bunu ilceler bazinda en güzel sultanbeyli de yasıyoruz. Sadece ilçe olarak değil Nurullah bey dernek yönetimine de ciddi katkılar sağlamaktadır.

 

Yusuf hocamın hukuk projesinin tüm turkiyeye mal olmaya aday olduğu her halinden belli. Kendi özel islerini aksatma bahasina göstermiş olduğu özveri sayesinde İSTAHED federasyonu bile solladı hatta salladı…

 

Çok yazasım var ama ne sizin kıymetli vaktinizi almaya ne de üniversite kayıt sırasında vaktimi bosa harcamaya niyetim yok.

 

Bugün bakanlığın bile çok ciddiye aldığı, müdürlüğün saygı duydugu, İTO nin kaygı duydugu çok ciddi bir kurum olan İSTAHED in diğer organları da aktif hale gelmelidir. Daha isimlerini sayamadigim Nurullah hocam ve Yusuf hocam gibi fedakar arkadaşların sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor malesef.

Ama bu İSTANBUL’a yakışan bir tablo değildir. Şok Dönemini atlattık, yogunda herkes yogun. Sıkıntı ise herkeste var. Bir ülke kadar büyük bir ilin bu kadar güçlü bir derneği bu halde olmamalı… Böyle etkin bir gücü hakkıyla kullanamamanin acısını hep birlikte yasarız…

 

Hic darilmaca gucenmeve yok, basta cuvaldizi kendime batiriyorum !

 

Tamam keyfiyet önemli dedik ama bu kadar da bir kaç kisinin üzerine yüklenme olmamalıdır. Ya bizler de inkişafa gecmeliyiz ya da istidat ve kabiliyeti olan ve derneği etkin olarak kullanabilecek arkadaşları yönetime dahil etmeliyiz. Kim olursa olsun ama bu islere gönüllü olsun…

 

İSTAHED rustunu ispat etmiştir. Hiç bir seye alet olmamıştır. Zaten bu yüzden güçlüdür. siyaset, dil, dil, ırk, maddi veya manevi hiç bir şahsi emele hizmet etmemistir.

 

Artık mail grubu kabuğunu kırıp sahaya ınme Zamanı gelmiş de geçiyor. Derneğimizi tanımayan 100 lerce arkadas var. Bazılarının dezenformasyonu ve bizim sanal alemde kısır kalmamız tanıtımımızı sekteye ugratmistir.

 

Bugün aile hekimlerinin hakkını her kademede savunacak İSTAHED den başka hangi kurum var?

 

Tıpkı saglık müdürlüğü gibi, tabip odası gibi, futbol federasyonu gibi, TÜSİAD gibi ciddi bir kurumu yalnız bırakmayalım. Hele hele yasa ve yönetmeliklerde degisiklik yaptırabilecek, hatta aile hekimliği yasasını çıkarabilecek hatta AİLE HEKiMLİGİNİN KADERİNİ BELİRLEYEBİLECEK olduğumuz su günlerde destek olmayacaksak, sonra olmasak da bir şey değişmez.

 

DERNEGİMİZE SAHİP ÇIKALIM…

 

Sloganımız neydi?

“BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GUCUMUZDUR”

 

Saygılarımla…

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü