Aile hekimliği çalışanlarına verilen ceza puanları birer disiplin yaptırımıdır ve verilecek her ceza puanında soruşturmalar usulüne uygun olarak yapılmak zorundadır. Danıştay dan bunu teyit eden bir karar daha çıktı.
Denetimlerde işbirliği yapmamaktan 20 ceza puanı verilen meslektaşımıza bu ceza puanının iptali için açtığımız davayı idare mahkemesi reddetmişti. Bunun üzerine kararı hukuksuz bularak temyiz etmiştik. Danıştay bu temyiz sonucunda, ceza puanı için yapılan soruşturmanın usule uygun yapılmadığını, yeterince inceleme yapılmadan işlem yapıldığını belirterek idare mahkemesinin verdiği kararı bozup kararı ilgili mahkemeye iade etmiştir.
Tarafınıza verilecek her ceza puanında en ufak bir usulsüzlük görüyorsanız bunu dava etmekten geri kalmamamız gerektiği ile ilgili güzel bir karar daha oluşmuş oldu. Danıştay tarafından verilen bu karar sonraki davalarımız için bir emsal teşkil edeceği için bu tarz durumlarda hakkınızı aramak için sitemizde yer alan online hukuk panelinden (https://portal.istahed.org.tr/index.php) bizlere ulaşabilirsiniz.
Aile hekimlerinin her türlü hukuki sorununda çözüm için elinden geleni yapan Uğurlu Hukuk Bürosu avukatlarına ve İstahed hukuk komisyonumuza çok teşekkür ediyoruz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü