Cumartesi günleri düzenlediğimiz İSTAHED Akademimiz 2020 yılının ilk akademisini, DoubleTree by İstanbul Topkapı Otel’inde yaptı. “Bebek ve Çocuk Sağlığı” Temalı akademimizde; Sağlam Çocuk İzlemi’ ni, Bebek ve Küçük Çocuklarda Beslenmeyi ve Çocuklarda Anemiye Yaklaşım’ ı konuştuk.

Akademimizin açılışını, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Genel Sekreterimiz Serkan Özbakış yaptı. Serkan Özbakış konuşmasında, 8 Şubat’ ta Ankara’ da başta ‘’Sağlıkta Şiddet’’ olmak üzere, hak kayıplarımız ve diğer sorunlarımızı duyurmak için  yapılacak mitinge tüm sağlık çalışanlarını çağırdı. Serkan Özbakış, derneğimizin miting için hiçbir ücret talep etmeden ulaşımı sağlayacağını belirtti. Serkan Özbakış’ ın konuşmasının ardından, akademi oturumları başladı.

İlk oturumda Prof Dr Merih Çetinkaya, “Sağlam Çocuk İzlemi” konusuyla aile hekimliği rutininde önemli yer alan izlemlerde dikkat etmemiz gereken noktaları bizlere anlattı.

İkinci oturumda Prof Dr Merih Çetinkaya, bebeklerin ve çocukların küçük erişkinler olmadığını, beslenmelerinin farklı olduğunu bize hatırlattı ve “Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Beslenme” konusuyla akıllarımızdaki soru işaretlerini gidererek, sağlıklı bir gelecek için beslenmenin önemini vurguladı.

Öğleden sonraki oturumda Prof Dr Fatma Betül Çakır, hepimizin karşısına sıkça çıkan bir konu olan “Çocuklarda Anemiye Yaklaşım” ı, vakalarla anlattı. Katılımcıların sorularını da pratik ve güncel bilgilerle yanıtlayan hocamız, ayrıca laboratuvar bulgularını yorumlarken dikkat etmemiz gereken yerleri belirtti.

Katılımcıların yoğun ilgi ve alaka gösterdiği Akademimizin sonunda, tam 6 kişiye bu sene Antalya’ da düzenleyeceğimiz İKON 2020 Kayıt-Konaklama hediye ettik.

Tüm eğitim projelerimiz gibi bir klasik haline gelen İSTAHED Cumartesi Akademileri, 2020 senesinde daha da yoğun şekilde devam edecek. Üyelerimizin bilgilerini güncellediği, akıllarındaki sorulara cevaplar bulduğu toplantılarımızdan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü