Biz Anayasal Hak Diyoruz, Sen Ücret İadesi İstiyorsun!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İş Bırakmalara Ceza Vermek İçin Bahane Aramayın
Sonraki haber
Acımızı Tarif Etmemiz İmkansız!

İSTAHED olarak üyemiz olan bir hekimin, 03.04.2019 tarihinde derneğimizin aldığı kararla anayasal bir hak olan iş bırakma eylemi için verilen ücret kesintisi cezasını mahkemeye taşıdık.

Bu dava neticesinde sendika ve dernek kararıyla alınan iş bırakma eylemlerinin anayasa korumasında olduğunu ve sonucunda ceza verilemeyeceğini bir kez daha kanıtlamış olduk. Sağlık camiası olarak hakkımızı aradık ve haksız ücret kesintisi olarak kesilen cezaya boyun eğmedik, bu haklı hak mücadelesinde üyemizin yanında olarak üyelerimizin yalnız olmadıklarını bir kez daha gösterdik.

Davalarımızda yaptığı savunmalarla binlerce kazanım elde eden Uğurlu Hukuk Bürosu avukatlarımıza ve İSTAHED hukuk komisyonumuza emekleri için teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü