BİRİNCİ BASAMAKTA AŞILAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR AKADEMİSİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
Sonraki haber
Eğitim Komisyonumuz Toplandı

 

Uzun zamandır yüz yüze yapamadığımız haftasonu akademilerine yeniden başladık.

İSTAHED Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen İSTAHED Akademi için bu hafta Kozyatağı Hilton Otel’deydik. 9 Ekim 2021 Cumartesi günü gerçekleşen akademimizin açılışını Eğitim Komisyonu Üyesi Serkan Orhun Ocak yaptı. Serkan Orhun Ocak’ ın ardından sözü İSTAHED Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komisyonu Sorumlusu Senem Özşehir devraldı ve katılımcılara, birlik olmanın öneminden bahsederek meslektaşlarımızı İKON 2021’e davet etti.

Akademinin ilk konuşmacısı Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk “Covid-19 Bağışıklanması” başlığı altında; aşılanma hakkında bilgilendirmeler yapti. Ayrıca Dr. Öztürk, bu konuda Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarında da yapılan aşılamada, aile hekimlerinin bu konuda ne kadar öneme sahip olduğunu vurguladı ve “En Büyük Silah AŞI!” dedi.

Akademinin ikinci oturumunda Eğitim Komisyonu’ndan Yağmur Canoğlu moderatörlüğünde Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk “Birinci Basamakta Erişkin Pnömokok Aşılaması”nı anlatmaya devam etti. Pnömokok bağışıklığının önemi ve pandemi aşılaması ile nasıl bir arada uygulanabileceğinden bahsetti.

Akademimizin öğleden sonra yapılan son oturumunda, Eğitim Komisyonu’ndan Bahadır Kaynarkaya moderatörlüğünde Prof. Dr. Selda Karaayvaz, “Meningokok Hastalıkları ve Aşılaması” konusuyla, poliklinikte dikkat edilmesi gereken semptom ve yapılması gerekenler ile korunma amaçlı yapılan aşılama yöntemlerini anlattı.

Soru ve katkılarla oldukça renkli ve bilgilendirici geçen akademimize meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Akademi boyunca 5 meslektaşımıza İKON 2021 Kayıt-Konaklama hediye ettik.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bundan sonra yeniden yüz yüze akademilerimizde görüşmek dileğiyle..

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü