“BİRİNCİ BASAMAKTA AŞILAMA VE DENEYİM PAYLAŞIMI” AKADEMİMİZİ YAPTIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED – EMARNET ARASINDA YAPILAN PROTOKOL
Sonraki haber
DANIŞTAY’ IN ORTAK KARARI: SENDİKAL HAK NEDENİYLE İŞ BIRAKILABİLİR VE BUNA CEZA VERİLEMEZ
Cumartesi günleri düzenlediğimiz İSTAHED Akademimizde bu hafta, son dönemlerde popüler olan ve hekimler arasında en çok soru aldığımız “Pnömokok hastalıkları, Menenjit hastalıkları ve bu hastalıkların aşılarını” konuştuk.

Topkapı Hilton Otel’ de 02.11.2019 tarihinde yaptığımız akademimizin açılışını, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Aşı Çalışma Grubu Genel Koordinatörümüz Melisa Menemencioğlu yaptı.

İlk oturumda Doç Dr Güzin Zeren Öztürk, “Pnömokok Hastalıkları ve Aşıları” konusuyla katılımcılara vakalar üzerinden bilgi vererek, katılımcıların sorularını yaıtladı.

Öğleden önceki son oturumda İSTAHED Aşı Çalışma Grubu Üyemiz Uzm Dr Seda Demirel, pnömokok aşılama deneyimlerini, ATS sorunlarını, aşı yaparken ikna yollarını anlatarak salondaki katılımcıların deneyimlerini ve sorunların dinleyerek interaktif bir eğitim yaptı.

Öğleden sonraki oturumda Prof Dr Ahmet Soysal, son zamanlarda hekimler arasında en çok soru alan “Menenjit Hastalıkları ve Aşıları” konusuyla bizlerleydi. Oturumun sonunda Prof Ahmet Soysal, katılımcıların Menenjit aşıları ve uygulama şemaları ile alakalı sorularını yanıtladı.

Katılımcıların yoğun ilgi ve alaka gösterdiği Akademimizin sonunda tam 5 kişiye bu sene Antalya’ da düzenleyeceğimiz İKON 2020 hediye ettik.

“Birinci Basamakta Aşılama ve Deneyim Paylaşımı” akademimizin tekrarını yoğun ilgi nedeni ile Anadolu Yakası’ nda, 23 Kasım’ da Bostancı Dedeman Otel’ de tekrarlayacağımızı saygıyla meslektaşlarımıza duyururuz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

 

 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü