Bakanlıktan Aile Hekimlerini mağdur eden bir uygulama

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
KİMLİK PAYLAŞIM SİSTEMİ İLE İLGİLİ MÜDÜRLÜKTEN DUYURU
Sonraki haber
DR.RIDVAN ŞAHİN VEFAT ETTİ..

Yukarıdaki yazı bakanlıkça tüm il müdürlüklerine gönderilerek,ilgili Aday memur iken ailehekimliğine geçen kişilere iletildi.Yazı Aday memurluk süresini tamamlamadan ailehekimliği sözleşmesi imzalayan hekimlerin,ailehekimliğinde geçen sürelerinin,aday memurluk süresine eklenemeyeceğini bildirir vaziyette,buna dayanarak daha önce asaletleri tasdik edilmiş hekimlerin bu tasdik işlemlerinin iptal edildiğine yönelik bildirim yapıldı..

Soruyoruz;

1- İstanbul için Ailehekimliğinde 11. ay a gelinirken,bir çok aday memur pozisyonundaki hekim ailehekimliğine geçmişken?Bu konu neden ortaya çıkmıştır?
2- Aday memur iken,ailehekimliğine geçtikleri takdirde,asaletlerinin tasdik edilmeyeceğini bilse idi yüzlerce hekim ailehekimliğine geçer miydi?
3- İstanbul için 11 aydır,diğer illerde ise belki çok daha uzun süredir ailehekimliğine geçmiş bu arkadaşlarımızın uğradığı hak kaybı nasıl telafi edilebilecektir?

NOT:Bakanlığın kendi sitesinden konu ile ilgili sorulan bir soruya verilen yanıt:

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü