BAKANLIĞIN SÖZLEŞME YENİLEMEME HAKKI YOK! KARAR KESİNLEŞTİ

2018 Aralık ayı sözleşme yenileme döneminde, Asm de çalışan iki hekim arasında yaşanan anlaşmazlıklar bahane gösterilerek bakanlık müfettişleri direktifleriyle İSTAHED  üyesi bir Aile Hekimi arkadaşımızın sözleşmesi yenilenmemişti.
Keyfi yapılan bu sözleşme yenilememe durumuna karşı açtığımız dava sonucunda,  İdare Mahkemesi yapılan işlemin hukuka uygun olmadığını söyleyerek iptal etmişti. Aile hekimi arkadaşımız da bu kararla, aile sağlığı merkezindeki görevine kaldığı yerden devam etmişti.
Valilik bu kararı Bölge İdare Mahkemesi’ ne götürerek son şansını denedi, ama sonuç değişmedi.
Bölge İdare Mahkemesi kararında, “İdare Mahkemesinin verdiği kararın hukuka uygun olduğunu , değiştirilmesi gereken herhangi bir husus olmadığını” belirterek, istinaf talebini reddetti.
Kararın kesinleşmesi ile idarenin yapmış olduğu bu keyfi sözleşme yenilememe durumunun bir hukuk katli olduğu üst mahkeme tarafından da onanmış oldu.
Arkadaşımıza İSTAHED  Yönetim Kurulu olarak tekrar geçmiş olsun diliyor, kararın bu şekilde sonuçlanmasını sağlayan Uğurlu Hukuk Bürosu değerli avukatlarına ve İstahed Hukuk Komisyonumuza teşekkür ediyoruz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ