8-10 EYLÜL İSTAHED GÜZ AKADEMİSİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
OKUL KAYITLARINDA SAĞLIK RAPORU TALEBİ
Sonraki haber
VEFAT VE BAŞ SAĞLIĞI

8-10 EYLÜL İSTAHED GÜZ AKADEMİSİ

İSTAHED Güz Akademisi 8 Eylül 2017 tarihinde saat 14:00'de Conrad İstanbul Bosphorus Otel'de kurslarla başlamıştır.

“Hasta da Bakarım,Yayın da Yaparım” konusuyla, Uzm Dr Erol Yayla Aile Hekimlerine, bilgiye ulaşma yollarını anlatmıştır. Ardından “Açılın ben doktorum” başlığıyla Prof Dr Özgür Karcıoglu, acil hastalara asm de yaklaşım ve müdahale şekillerini anlatmıştır.

Kurslarin ardından sempozyumun ilk gününde, Hukuk Paneli yer almıştır. Dr Mustafa Tamur “Altı üstü bir imza” konusuyla, Aile Hekimlerine raporlara, düzenledikleri evraklara attıkları imzanın öneminden bahsetmiştir. Dr Tamur aynı zamanda yeni bir İSTAHED projesinden söz etmiştir. Hukuk komisyonun hazırladığı rapor algoritmasindan bahseden Dr. Tamur, bu algoritmanın araçlarının en kısa zamanda hazırlanacağını ve asıl önemli kısmın bu algoritmaların yaygınlaştırılması ve sahadaki hekimlerin ortak dil oluşturması olduğunu belirtmiştir.

9 Eylül 2017 akademinin 2. gününde açılış yapılmıştır.Yoğun katılımın olduğu akademide, Sempozyum Başkanı ve İSTAHED Yönetim Kurulu Üyesi Dr Şule Güçlü Şakrak, misafirlere iyi bir akademi süreci geçirmelerini dileyerek, İSTAHED eğitim projelerinden bahsetmiştir. İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr Kutbettin Demir de kısa bir konuşma yaparak, akademiye katılan misafirlere, ''Her toplantımızın biraraya gelmek, örgütlenmek ve STK bilincine kavuşmak için bir adım” olduğunu belirterek katılımcılara “hoşgeldiniz'' demiştir.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr Kemal Memişoğlu davet edilmiştir. Prof. Dr. Memişoğlu, 1.basamağın öneminden bahsederek, 1.basamağın güçlendirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını, 20 asmnin yapımına başladıklarını, 110 asm yeri bulunduğu ve bir an önce onların da yapımına başlanacağını, kısa sürede bitirecekleri bu ASM' leri Aile Hekimlerine vereceklerini belirtmiştir. Prof. Dr. Memişoğlu ISTAHED'e teşekkür ederek, karşılıklı görüşmelere devam edeceklerini, sağlık çalışanının mutlu olmasının, hasta memnuniyetinde önemli rol oynayacağını söylemiştir.

Konuşmaların ardından akademi derslerine devam edilmiştir. Akademinin yoğun bilim programının akşamında gala gecesi düzenlenmiştir. Bogaz'a tekneyle açılan Aile Hekimleri, boğazın muhteşem güzelliği eşliğinde eğlenerek, yorgunluklarını üzerlerinden atmışlardır.

10 Eylül 2017 Akademinin 3. ve son gününde, bilimsel program öğleye kadar devam etmiştir. Programın ardından İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr Kutbettin Demir, kapanış konuşmasını yaparak, akademiye katılan Aile Hekimlerine teşekkürlerini iletmiştir.

Ardından ISTAHED'e emeği geçen, hala emek veren, önceki Yönetim Kurullarında görev yapan Dr Engin Çapar'a teşekkür plaketi sunulmuştur.

Son olarak, İKON 2018 çekilişi yapılmış, bir talihli Aile Hekimine İSTAHED Kongresi olan ve 2018'de Kıbrıs'ta yapılması planlanan İKON 2018 katılım ve konaklama hediye edilmiştir. Kazanan talihli Aile Hekimi, Kartal'da Dr Mehmet Zeki Kaplan Aile Sağlığı Merkez'inde görev yapan Dr Özlem Karslı'dır.
3 gün süren akedeminin ilk gününden son gününe kadar, bilimsel program asmde30dakika.com üzerinden, akademiye katılamayan Aile Hekimleri için canlı olarak yayınlanmış, hekimlerden gelen sorular yanıtlanmıştır.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü