15-49 YAPILMAMASI GEBE İZLEM KESİNTİSİ NEDENİ DEĞİLDİR!

15-49 YAPILMAMASI GEBE İZLEM KESİNTİSİ NEDENİ DEĞİLDİR.
KAÇ KERE SÖYLEYECEĞİZ, DAHA KAÇ DAVA KAZANACAĞIZ BİLMİYORUZ!!

15-49 izleminin yapılmadığı gerekçesiyle, gebe izlem performans kesintisi yapılan üyemize açtığımız dava sonucunda idare mahkemesi aile hekiminin bu konuda bir kusuru bulunmadığı sonucuna vararak yapılan kesintinin hukuka uygun olmadığı sonucuna BİR KEZ DAHA vararak yapılan işlemin iptaline karar vermiştir.

Her zaman söylediğimiz gibi gebe izlemlerinde kişinin bizzat bize başvurmadığı veya sistem üzerinden gebeliğinin bize bilgisi gelmediği sürece o kişinin gebe olduğunu bilmemize imkan yoktur. Mevcut davamızda olduğu gibi, kişinin gebe olduğu öğrenildiği tarihten itibaren o kişinin izlemlerinden sorumlu olduğumuz açıktır.

Bu şekilde performans kesintisi olan üyelerimiz bize sitemizde yer alan online hukuk paneline yazarak ya da doğrudan bize ulaşarak başvurduğu sürece ücretsiz hukuki destek tarafımızca verilmektedir. Hukuksuz yapılan bu kesintilere boyun eğmeyip hakkımızı sonuna kadar aradığımız sürece bu hukuksuz kesintiler de elbet son bulacaktır.

Davanın bu şekilde sonuçlanmasında emeği geçen Uğurlu Hukuk bürosu avukatlarımıza ve İSTAHED hukuk komisyonumuza teşekkür ederiz.

PAYLAŞ