HEKİME SÖZLÜ ŞİDDETE ERTELEMESİZ 15 AY HAPİS

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
SAĞLIKTA ŞİDDET GÜNLÜĞÜ
Sonraki haber
İSTAHED 3. GÜZ AKADEMİSİ 1. AŞI SEMPOZYUMU

    Askerlik muayenesi için başvuran kişinin, keyfi isteklerini yerine getirmediği için hakaret ve tehditlerine maruz kalan üyemiz için açtığımız dava sonucunda, Mahkeme sanığa 15 ay ertelemesiz hapis cezası verdi.

Her zaman söylediğimiz gibi, size göreviniz sırasında ve görevinizle ilgili yapılan her türlü sözlü veya fiziki şiddette beyaz kod başlatmalı ve kişiyi dava yoluna gitmeliyiz. Biz bunları yapmadıkça, bu sağlık teröristleri yaptıklarının yanlarına kalacağını düşünüyor ve aynı şekilde her sağlık çalışanına saldırarak istediği her şeyi yaptırmaya çalışıyor.

Başınıza gelen her türlü şiddet olayında,  paylaştığımız linkteki algoritmaları izleyerek hakkınızı aramanızı ve size şiddet uygulayanların hak ettikleri cezayı almalarını sağlamanızı sizden özellikle istirham ediyoruz.

https://istahed.org.tr/dokuman/2019/07/%C5%9E%C4%B0DDETE-MARUZ-KALDIM-NE-YAPMALIYIM-2-1.pdf

Şiddet gören meslektaşımıza tekraren geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, davanın bu netice ile sonuçlanmasını sağlayan başta Uğurlu Hukuk Bürosu değerli avukatlarına ve İSTAHED Hukuk Komisyonumuza çok teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü