HEKİME SÖZLÜ ŞİDDETE ERTELEMESİZ 15 AY HAPİS

    Askerlik muayenesi için başvuran kişinin, keyfi isteklerini yerine getirmediği için hakaret ve tehditlerine maruz kalan üyemiz için açtığımız dava sonucunda, Mahkeme sanığa 15 ay ertelemesiz hapis cezası verdi.

Her zaman söylediğimiz gibi, size göreviniz sırasında ve görevinizle ilgili yapılan her türlü sözlü veya fiziki şiddette beyaz kod başlatmalı ve kişiyi dava yoluna gitmeliyiz. Biz bunları yapmadıkça, bu sağlık teröristleri yaptıklarının yanlarına kalacağını düşünüyor ve aynı şekilde her sağlık çalışanına saldırarak istediği her şeyi yaptırmaya çalışıyor.

Başınıza gelen her türlü şiddet olayında,  paylaştığımız linkteki algoritmaları izleyerek hakkınızı aramanızı ve size şiddet uygulayanların hak ettikleri cezayı almalarını sağlamanızı sizden özellikle istirham ediyoruz.

http://istahed.org.tr/wp-content/uploads/2019/07/%C5%9E%C4%B0DDETE-MARUZ-KALDIM-NE-YAPMALIYIM-2-1.pdf

Şiddet gören meslektaşımıza tekraren geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, davanın bu netice ile sonuçlanmasını sağlayan başta Uğurlu Hukuk Bürosu değerli avukatlarına ve İSTAHED Hukuk Komisyonumuza çok teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ