İSTAHED Yönetim Kurulu olarak İstanbul Vali Yardımcısı M. H. Nail Anlar’ı 21.03.2024 tarihinde makamında ziyaret ettik.

Vali Yardımcısı Anlar’a aile hekimliği ve İstanbul’daki son durumlar ve yaşanılan sorunlar hakkında bilgilendirme yaptık.

Özellikle kira sorunu ve yıkım durumu nedeni ile binasız birimler ve aile sağlığı merkezleri sorunlarına çözüm önerilerimizi sunup özelden kiralık ASM’ lerin ciddi kira artışları ve depreme dayanıksız binalarda hizmet vermesinden kaynaklı birinci basamaktaki sağlık hizmetinin bir süre sonra durma noktasına geleceğini belirterek yeni yapılması gereken ASM binaları ile ilgili destek istedik.

Ayrıca aile sağlığı çalışanları eksikliklerinden ve bu durumun da hizmet aksamasına neden olmasından ötürü yapılabilecekler üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

İstanbul Vali Yardımcısı Sayın M. H. Nail Anlar’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, yapacakları yeni düzenlemelerde birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü