TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ VE DERNEK SANDIĞI KURULMASI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI
Sonraki haber
İYİ BAYRAMLAR

17 Haziran 2017 Cumartesi günü yapılan İSTAHED Seçimli Olağan Genel Kurulunda, derneğin yıllık gelirlerinin harcanması ile alakalı madde, dernek tüzüğüne eklenmesi için teklife sunulmuştur.
Maliye Bakanlığının da kamu yararına dernek olmak için dernek tüzüğünde olmasını istediği; Madde 27 :''Derneğin, yıl içinde elde ettiği gelirlerin en az üçte ikisinin,dernek amaçlarına yönelik harcanması gerekmektedir.'' maddesi, dernek tüzüğüne eklenmesi için oy birliği ile kabul edilmiştir.

Genel kurulda konuşulan diğer bir konu da,''Hekim Yardım Sandığı'' adıyla İSTAHED bünyesinde sandık kurulması teklifidir.
Dernek tüzüğümüzün 2.Maddesi 20.Fıkrasında da yer alan ''Dernek üyelerinin yiyecek,giyecek gibi zaruri ihtiyaç maddelerini ve diğer mal ve hizmetlerle kısa vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sandık kurabilir.'' cümlesine istinaden sunulan bu teklif de, genel kurulda oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Üyelerimize saygı ile duyurulur.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü