SALGINDAKİ İLK GÖREV ŞEHİDİMİZİ SAYGIYLA ANDIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
ACI KAYBIMIZ
Sonraki haber
SALGIN BİR AİLE HEKİMİNİ DAHA ARAMIZDAN ALDI

Coronavirüs salgını nedeniyle Covid19 hastalığına yakalanarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden meslektaşımız Dr Yavuz Kalaycı’ nın naaşı 19.04.2020 tarihinde toprağa verilmişti.

Coronavirüs salgınında aile hekimi olarak ilk görev şehidimiz Dr Yavuz Kalaycı’ nın cenazesine salgın nedeniyle katılamamış, son görevimizi yerine getirememenin derin acısını yaşamıştık. Bu nedenle bugün saat 12.30 ‘ da meslektaşımızın görev yaptığı Nişancı Aile Sağlığı Merkezi’nde; Meslektaşlarımızın mesai arkadaşları, Sevenleri ve İSTAHED ailesi olarak bizler, sosyal mesafeye de dikkat ederek toplanıp bir anma töreni düzenledik.
Törende İSTAHED Başkanı Kutbettin Demir, “Mesleğe 32 yılını veren meslektaşımızın acısını içten hissediyoruz, bu olay bize aslında aile hekimlerinin ne kadar savunmasız, eksik koruyucu ekipmanlarla ön cephede bulunduğunun göstergesidir. Dr Yavuz Kalaycı’nın cenaze törenine salgından dolayı katılamadık, ona son görevimizi yerine getiremedik,bunun üzüntüsünü yaşıyoruz,bizlere emanet ettiği çocukları çocuklarımızdır bugün bu anma töreninde bunu dile getiriyoruz” diyerek, şu anda Covid19 nedeniyle hasta olan aile hekimliğinde görevli 160 sağlık çalışanı ve Dr Yavuz Kalaycı için katılımcıları, saygı duruşuna davet etti.

Duygusal anların yaşandığı törende son olarak Yavuz Kalaycı’ nın masasına kırmızı karanfiller bırakarak, meslektaşımızı unutmayacağımıza, bizlere emanat ettiği çocuklarına sahip çıkacağımıza and içtik.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü