Kepenk İndirmek Zorunda Bırakılıyoruz!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Unutmadık! Unutmayacağız!
Sonraki haber
Basın Açıklamasına Davetlisiniz

Günümüz ekonomik koşullarında, tüm çalışanların elini rahatlatmak yönünde adımlar atılırken ve mevcut enflasyon belli iken %17 zammı kabul etmiyoruz!

Açık ara zam şampiyonu olan aile sağlığı merkezi kira ve sarf giderleri, günden güne rekorlar kırarken; aile sağlığı merkezlerinde çalıştırılan tıbbi sekreter, temizlik görevlisi, hemşire ve sağlık memuru gibi asgari ücretle çalışan kişilerin maaşları yetersiz de olsa %34 gibi bir zamla iyileştirilirken, aile hekimlerinin bunları ödemesi için devletten aldığı CARİ ÖDENEKLERE SADECE %17 zam yapılacak! Evet, yanlış okumuyorsunuz sadece %17!

Her sektör enflasyon ve dolar kuru ile erimişken, her çalışanın mali hakları ile ilgili düzenlemeler yapılırken aile hekimlerinin maaşına yapılan %17’yi KABUL ETMİYORUZ!

Buradan uyarıyoruz: Yakın gelecekte aile sağlığı merkezlerinde çalışanlar işten çıkarılmak ZORUNDA KALINACAKTIR ve bunun SORUMLUSU %17 zammı reva görenlerdir.

Ayrıca “SEYYANEN” zam yapılacağı belirtilip sonra bunun “EK ÖDEME” olarak TBMM’ye teklifte bulunulması kelime oyunları yaparak hakkımızın yenmesidir. Ek ödeme olarak değil tavan ödememize eklenmesi talebimizdir. Bu şekliyle yapılmasını asla kabul etmiyoruz.

MATEMATİKLE (veya rakamlarla) değil kelimelerle yaptığınız bu ödeme teklifi sayesinde yakında aile sağlığı merkezinde çalışan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları mevcut artışlarla oluşacak gelir adaletsizliği nedeniyle sistemden çıkmak isteyecektir. Birinci basamağın çöküşü anlamına gelecek bu durumun önüne geçilmesi zaruridir.

Bu şekliyle onaylanması durumunda sessiz kalmayacağımızı, anayasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı deklare ediyoruz!

Yine UNUTULDUK, yine ERTELENDİK. Sağlık çalışanını ertelemek, sağlığı ertelemektir UNUTMAYIN!

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü