Burası Hatay’ın bir zamanlar en merkezi, en işlek caddesi, mahallesi idi…

Şimdi ise kimse yaşamıyor!

Hiçbir şey normal değil, yakın zamanda olması da mümkün değil!

Depremin yıktığı bu şehirlerdeki meslektaşlarımızı, aile hekimliğini yıkmaktan vazgeçin. Nüfus yok, aile sağlığı merkezi yok ama hak edişleri kesilmiş. Bu bölgede çalıştıkları için ödüllendirilmesi gerektiği halde, hak kayıplarıyla karşı karşıya olan aile hekimleri ve aile sağlığı ebe/hemşireleri var.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği olarak bugün yanlarında idik. Seslerine güç vermeye çalıştık. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya’ da daha yapılacak çok şey var…

Depremin hala yıkıcı etkisini yaşayan meslektaşlarımıza yapılan kesintilerin bir an önce yeniden değerlendirilip, hak kaybına uğratmayacak düzenlemelerin getirilmesi için Hatay’da yapılan basın açıklamasında İSTAHED olarak meslektaşlarımızın yanlarındaydık ve her zaman yanlarında olacağız.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü