Bağışıklama, birinci basamak çalışanları olarak lojistikten uygulamaya kontrolümüz altında olmakla birlikte, bundan sadece biz sorumlu değiliz. Aşı ile ilgili sorun yaşayabilecek aile hekimi meslektaşlarımıza yaptığımız uyarılarda ;
   -Konuyla ilgili tutanaklarını düzgün tutmalarını
   -Müdürlüğün de soğuk zincir uygulamasından sorumlu olduğunu,
   -Aşı imha olduğunda ya da kullanılamaz kararı alındığında bunu ispatlamanın iddaa eden tarafın sorumluluğunda olduğunu,
   -İcra ile ücret talebinde, icra dairesinden ödeme yazısı geldiğinde yazının geldiği icra dairesine 7 gün içerisinde itiraz edilmesini, bu durumda idarenin parayı alabilmesi için dava açması gerektiğini ve dava sürecinde de avukatımızın desteği ile hareket etmelerini
öneriyoruz.
Bu kararda da yaptığımız uyarıların mahkeme tarafından da aynı şekilde değerlendirildiğini gördük. Bize ulaşan üyemize, verdiğimiz hukuki destekle bir soğuk zincir davası daha kazanmış olduk.

   Soğuk zincir kırılmalarıyla ilgili neredeyse hiç dava kaybetmeyen ve davanın bu netice ile sonuçlanmasını sağlayan başta Uğurlu Hukuk Bürosu değerli avukatlarına ve İSTAHED Hukuk Komisyonuna teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü