GAZİOSMANPAŞA AİLE HEKİMLERİ BİRARAYA GELDİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
BAYRAMPAŞA AİLE HEKİMLERİ SORUNLARINI TARTIŞTI
Sonraki haber
ESENYURT’DA İLÇE TOPLANTISI

GAZİOSMANPAŞA İLÇE TOPLANTIMIZ YAPILDI
İSTAHED Gaziosmanpaşa İlçe Başkanımız Dr Gürcan Tokatlı' nın düzenlediği Gaziosmanpaşa ilçe toplantımız, 23.11.2017 tarihinde yapılmıştır.
Toplantıya, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz;Dr Kutbettin Demir, Dr Serkan Özbakış, Dr Melisa Menemencioğlu , Dr Mustafa Tamur, Dr Selçuk Yılmaz,İSTAHED İlçe Başkanımız ve İSTAHED Hukuk Komisyonu Üyemiz Sercan Ahmet Uluç katılmıştır.
Toplantıda, İSTAHED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr Serkan Özbakış , cari giderlerle alakalı sıkıntılar ve önümüzdeki süreçte Aile Hekimliği rol modelleri ile alakalı bilgilendirme yaparak,İSTAHED Yönetim Kurulu'nun İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı görüşme içeriğinden bahsetmiştir.Gaziosmanpaşa İlçe de sınıflandırma denetlemelerinde yaşanan sorunlar nedeniyle Dr Serkan Özbakış; ''yeni rehbere göre yapılan olağan denetlemelerde,eksiklik saptanırsa 10 gün süre veriliyor,ancak 10 gün sürede sınıflandırma düşüyor,bu hukuksuzdur'' demiştir.
İSTAHED Hukuk Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr Mustafa Tamur,olağanüstü denetlemelerle alakalı ,'' olağanüstü denetlemelerde sınıf düşemez,sınıflandırma denetlemeleri, 6 ayda bir,haber verilerek yapılır.''diyerek açıklama da bulunmuştur.
İSTAHED Hukuk Komisyonu Üyemiz ve Bayrampaşa İlçe Başkanımız Dr Sercan Ahmet Uluç, yeni rehbere göre sınıflandırma da istenenler ve nelere dikkat edilmesi ile alakalı bilgilendirme yapmıştır.
Gaziosmanpaşa İlçesinde, son zamanlarda defin nöbetleriyle alakalı yaşanan sıkıntılar ve açılan soruşturmalarla alakalı olarak gelen sorular üzerine Dr Mustafa Tamur, ''Atanan muhakkikler ya aynı statüde ya da üst statüde olmalıdır, ancak soruşturma da muhakkik kim olursa olsun gidilmeli'' demiştir.Defin ve adli nöbetlerin icap nöbeti olduğunu,telefonla tebligat olamayacağını,icap nöbetinde evde bulunmanın yeterli olduğunu söyleyen Dr Tamur,tebligat için eve gelinmesi ve hekimin ulaşımının sağlanması gerektiğini belirtmiştir.
Gaziosmanpaşa'da görev yapan aile hekimlerinin adli ve defin nöbetlerine karşı, birlikte tutum belirlemeleri konusunda fikir birliğine varılmıştır.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü