Derneğimiz

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Dernek Tüzüğü
Sonraki haber
İlçe Temsilcileri

2010 yılının Kasım ayında, İstanbulun aile hekimliğine geçmesiyle, sahadaki problemlere çözüm olmak ve sahada birlik oluşturmak için kurulan İSTAHED (İstanbul Aile Hekimliği Derneği), 3.500’ü aşkın üyesiyle, Türkiye’nin en büyük aile hekimliği derneğidir. Hekim arkadaşların tamamen gönüllülük esası ile ve büyük özveriyle çalıştığı dernekte “elini tutmadığın gözüne bakmadığın hekime ulaşamazsın” şiarı ile çalışmalara başlayan İSTAHED, yaptığı örgütlenme çalışmalarıyla, eğitimleriyle, kongreleriyle, sempozyumlarıyla, eylemleriyle, gazetesiyle, hukuki destekleriyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır.

Çalışan, üreten hekimlerin sayesinde örgütlenmesi üst seviyeye çıkan ve hala devam eden İSTAHED, her ilçesi ayrı bir şehir gibi olan İstanbul’da örgütlenmesini ilçe başkanları sistemi üzerinden yürütülmektedir. Bu sayede istanbul’da çalışan tüm hekimlere ulaşmak için her ilçede düzenli toplantılar yaparak, aile hekimlerinin sorunlarına hem yerel hem genel çözümler üretmeyi sağlamaktadır.

Geleneksel STK anlayışlarını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmeye ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmaya, eksiklikleri gidermeye, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermeye yönelik aktivitelerde bulunan derneğimiz, eğitimi de aksatmadan nasıl aktivist bir dernek olunabileceğinin güzel bir örneğini sunmaktadır.

Eğitim faaliyetlerine her sene mayıs ayında yaptığı İKON kongresiyle, cumartesi günleri yaptığı İSTAHED Akademileriyle, güz sempozyumlarıyla, asmde30dakika.com.tr ve akademisaati.com’dan her hafta yaptığı webinarlarıyla devam etmektedir.

Aile Hekimliği Sisteminin hem çalışanlar hem de hizmet alanlar için en üst seviyeye çekilebilmesi için çalışmalarına ara vermeden devam eden İSTAHED üyeleriyle, her geçen gün büyüyüp ilerlemeye devam edecek, daha güzel projelere imza atacaktır.

Birliğimiz En Büyük Gücümüzdür…

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü