Birinci Basamakta Aşılamaya Güncel Bakış

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Eğitim Komisyonumuz Toplandı
Sonraki haber
16-27 AĞUSTOS ve 7 EKİM İŞ BIRAKMALARI HAKKINDA DUYURU

Yoğun bir katılım ile 16 Ekim‘de yüz yüze hafta sonu akademisini gerçekleştirdik.

İSTAHED Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen İSTAHED Akademi için Beşiktaş Dedeman Otel’de Birinci Basamakta Aşılamaya Güncel Bakış konusunu işledik.

Akademinin açılışını İSTAHED Başkanı Dr. Serkan Özbakış gerçekleştirerek, derneğimiz ve aktivitelerinden bahsederek eylem süreci ve taleplerimizi dile getirdi.
Akademinin ilk konuşmacısı Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk “Covid-19 Bağışıklaması” başlığı altında; Covid-19 aşılarını, nelere dikkat edeceğimizi ve pandemide aşının önemi konusu hakkında bilgilendirme yaptı.

Akademinin ikinci oturumunda Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk “Birinci Basamakta Erişkin Pnömokok Aşılaması Yaklaşımları” ile devam etti. Katılımcıların sorularını yanıtlayan hocamız Pnömokok Aşılamada uygulama zamanları, kimlerin risk grubu olduğu ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattı.

Akademimizin öğleden sonra yapılan son oturumunda Prof. Dr. Ayper Somer “Meningokok Hastalıkları ve Aşılamaları” konusuyla bizlerleydi. Mevcut kullanılan aşılar, ne zaman nasıl yapılmalı, tanı koyarken dikkat etmemiz gerekenleri anlatarak, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Soru ve katkılarla oldukça renkli ve bilgilendirici geçen akademimize meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Akademi boyunca 5 meslektaşımıza İKON 2022 Kayıt-Konaklama hediye ettik.
Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bir sonraki yüz yüze akademilerimizde görüşmek dileğiyle..
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü