ATAMIZI DOĞDUĞU TOPRAKLARDA ANDIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED Aşı Çalışma Grubu Kuruldu
Sonraki haber
HUKUKSUZ İŞLEMLERİN KARŞISINDAYIZ

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleriyle, 09 Kasım 2018 gecesi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü ölümünün 80. yılında doğduğu topraklarda anmak üzere, İstanbul’ dan Selanik’ e doğru yola çıktı.

Heyecanla gururun, hüzünle minnetin birbirine karıştığı yolculuğun sonunda, Atamızın doğduğu eve ulaşıldı. İSTAHED kurumsal kimliğimizle, ellerimizde Türk bayrakları ile tören alanında yerimizi aldık. Saat 09:05′ te çalan siren sesleri ve arkasından hep bir ağızdan söylenen İstiklal Marşı, hüzünlü anlar yaşanmasına sebep oldu. Sonrasında Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan, Mustafa Kemal Atatürk’ ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yaptığı konuşma ile törene katılanlara seslendi.

Başkonsolos Orhan Yalman Okan konuşmasında, Atamızın dünyaya geldiği evde, Türk Milleti için  önem taşıyan bir günde, Atatürk sevgisiyle dolu bir topluluğa hitap etmenin sonsuz ayrıcalığını ve onurunu taşıdığını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk’ ün tarihe adını yazdırmış diğer liderlerden farklı olarak, kendi dönemi içinde 21. yüzyıla geçebilen tek lider olduğunu ve ismini çağının ötesine taşıdığını, öldükten sonra dahi yaşamayı başarabildiğini söyledi. Gözleri dolarak konuşmasını tamamlayan Orhan Yalman Okan’ ın ardından, Türkiye’ nin çeşitli illerinden gelen öğrenciler söyledikleri marşlar ve Atatürk’ ün sevdiği şarkılarla, törene katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Törenin ardından Atatürk’ ün evi ziyaret edildi. Bir zamanlar Atamızın yaşadığı evde bulunmak hepimizi derinden etkiledi.

Kurumsal olarak törene en geniş katılımı sağlayan derneğimiz adına, Başkonsolos Orhan Yalman Okan’ a ve Başkonsolosluk yetkililerine, hatıralarımıza böylesine özel bir an eklenmesine vesile oldukları için teşekkür edilerek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

İSTAHED olarak 10 Kasım’da Atamızı kaybetmenin acısını yaşamak için değil, böylesine eşsiz bir liderin doğumuna sevinmek ve bıraktığı değerleri anmak için geldiğimiz Selanik’ ten tarifsiz bir gururla ayrılırken, yolumuzu her daim ışığıyla aydınlatan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ü sevgi ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü