“ANNE VE BEBEK SAĞLIĞI AKADEMİSİ” YAPILDI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
AHEF YÖNETİM KURULU DEĞİŞTİ
Sonraki haber
CARİ GİDER ÖDEMELERİ HAKKINDA

2 Şubat 2019 tarihinde “Anne ve Bebek Sağlığı Akademisi”, siz değerli meslektaslarımızın yoğun ilgi ve alakasıyla Selçuk Ecza Deposu Genel Müdürlük Binası’ nda yapıldı.
Akademiyi İSTAHED Genel Sekreteri Senem Özşehir açarak, katılımcılara “hoşgeldiniz” dedi. Senem Özşehir daha sonra sahneye, İSTAHED Hukuk Genel Sekreteri Mustafa Tamur’ u davet etti.
Mustafa Tamur konuşmasında, Aile Hekimliği’ nii önümüzdeki süreçte ne gibi sorunların beklediğine değinerek, “her sorunun birlik olarak, ortak kararlar alarak üstesinden gelinebilineceğine inandığını” ifade etti.
Akademide ilk olarak Prof Dr Metehan Özen, “Mikrobiyata” konusuyla yer aldı. Kış dönemlerinde çocukların sık sık ÜSYE nedeniyle doktora başvurduğunu, bunun önüne geçilebilmesi icin, ekim ayından ocak ayına kadar cocuklara probiyotik başlanmasının önemine değinen Prof Özen, probiyotik etkisinin antibiyotik kullanma sıklığı, enfeksiyon sıklığına göre değişeceğini söyledi.
Akademi’ nin öğleden önce son oturumunda Prof Dr Dilek Gogas Yavuz , ” D vitamini Dogrular- Yanlışlar, Eksikler- Fazlalıklar” konusunda katılımcılara bilgi verdi. Prof Yavuz, “tahlil yapmaya gerek bile olmadan D vitamini idame dozu başlanabilineceğini, 65 yaş üstü hastalarda ve obezite gibi risk faktörlerinde tahlil sonucuna göre tedavi edici doz ve ardından idame tedavisinin başlanacağını” söyledi.
Akademinin öğleden sonraki son oturumunda Prof Dr Gülbin Gökçay, “Anne Sütünün Önemi ve 0-1 yaş Bebek Beslenmesi” ni anlattı. Prof Gökçay, ek gıdaya geçerken annelerin nelere dikkat etmesi ve nasıl bir yol izlemesi gerektiği ile alakalı deneyimlerini, katılımcılarla paylaştı.
Akademinin sonunda, 17-21 Nisan Bodrum Hilton Otel’ de yapılacak olan İKON 2019 kongremize, 5 adet kayıt+ konaklama hediye edildi. Kongremizi kazanan meslektaşlarımızı tebrik eder, kongremizde birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü