15-49 Hukuksuzluğunu Durdurun!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Puan Cezası Subjektif Verilemez!
Sonraki haber
İstanbul Tabip Odası İle Görüştük

Gebe olduğuna dair aile hekimine herhangi bir bilgi vermeyen hastanın 01.04.2021 tarihinde özel hastanede gebelik tespiti yapılıp bilgileri sisteme gönderiliyor. Bu bildirim ile hastanın gebeliğinden ASM’ye gelmediği için geç haberdar olan üyemiz aile hekimi “gebe geç tespit tutanağı” dolduruyor ve ayrıca performansa itiraz ediyor. Hastaya “15-49 Kadın İzlem” yapmadığı sebebiyle itirazı reddedilip performans kesintisi yapılan üyemizin aracılığımızla açtığı dava sonucunda kesilen haksız performans kesintisi iptal edildi.

Bu kazandığımız onlarca 15-49 yapılamaması sebebiyle gebelik performans kesintisi davasından sadece sonuncusu oldu. Bu haksızlığı durdurun !!

Tüm hukuksuz cezaların karşısındayız. Davamızın lehimize sonuçlanmasında büyük emek sarf eden başta Av.Gülümser Uğurlu olmak üzere Uğurlu Hukuk bürosu avukatlarımıza ve İSTAHED hukuk komisyonumuza çok teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü