Yılın İlk Akademisini Gerçekleştirdik

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED, NEXT SİGORTA İLE ANLAŞTI
Sonraki haber
Geri Adım Atmıyoruz! Vazgeçmeyeceğiz!

Yoğun bir katılım ile 05.03.2012 tarihinde yılın ilk hafta sonu akademisini gerçekleştirdik.

İSTAHED Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen İSTAHED Akademi için Beşiktaş Dedeman Otel’de Birinci Basamakta Çocukluk Çağı Aşıları konusunu işledik.
Açılışını İSTAHED Başkanı Serkan Özbakış gerçekleştirerek, derneğimiz ve aktivitelerinden bahsederek eylem süreci ve taleplerimizi dile getirdi.

Akademinin ilk konuşmacısı Prof. Dr. Esra Şevketoğlu “Meningokokal Hastalıklar ve Birinci Basamak Aşılamanın Önemi” başlığı altında; meningokokal hastalıklarda erken tanının önemi, hastalığın komplikasyonları ve engellemede aşının önemi konususunda hakkında bilgilendirme yaptı.

Akademinin ikinci oturumunda Prof. Esra Şevketoğlu ve Prof. Dr. Ahmet Soysal “Vaka ve Sorularla Meningokok Hastalığı” ile devam etti. Katılımcıların sorularını yanıtlayan hocalarımız, tecrübelerindeki vakaların başvuru, tanı tedavi süreçlerini anlatarak, deneyimlerini paylaştılar.

Akademimizin öğleden sonra yapılan son oturumunda Prof. Dr. Ahmet Soysal, “Bebeklerde Rotavirüs Enfeksiyonu ve Rotavirüs Aşıları” konusuyla bizlerleydi. Rotavirüs enfeksiyonunda aşılamanın önemi ve enfeksiyon sürecinde yaşanılan sorunları anlattı.

Soru ve katkılarla oldukça renkli ve bilgilendirici geçen akademimize meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Akademi boyunca 5 meslektaşımıza İKON 2022 Kayıt-Konaklama hediye ettik.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bir sonraki yüz yüze akademilerimizde görüşmek dileğiyle..

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü