SENDİKAL İŞ BIRAKMA EYLEMİNDEN ÜCRET KESİLEMEZ!!!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
SESİMİZ DUYULANA KADAR SUSMAYACAĞIZ
Sonraki haber
ASM İçin Afişler

3 Nisan iş bırakma eylemi sonrası bir günlük maaş iadesi talep edilen üyemizin bu ücreti ödememesi üzerine icra takibi başlatılmış ve bu icra takibine itiraz sonrası Müdürlük parayı alabilmek için üyemize dava açmıştı. 15. Asliye Hukuk Mahkemesi, henüz gerekçeli kararı yazılmamış olmasına rağmen, savunmamız doğrultusunda “Sendikal eylem yapılan gün için maaş iadesi talep edilmesinin sendikal hakkı engelleyen bir yaptırım olması gerekçesiyle” lehimize karar verdi.

Ayrıca yine iş bırakma ile ilgili başka bir davamızda bilirkişinin raporu lehimize gelmiştir. Bilirkişi raporunda özetle ; “çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sağlıkta şiddet eylemlerinin sonlandırılması için sendika tarafından alınan bir günlük iş bırakma olarak gerçekleştiği , bu eylemin kişisel kusurdan ziyade hizmet kusur olarak nitelendirilebileceği , hizmet kusurunun ise idarenin sorumluğunda olan bir kusur olduğu” yönünde görüş bildirilmiştir.

Tüm hukuksuz cezaların karşısındayız. Davamızın lehimize sonuçlanmasında büyük emek sarf eden Uğurlu Hukuk Bürosu avukatlarımıza ve İSTAHED hukuk komisyonumuza çok teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü