MAHKEMEDE KAZANMAYA DEVAM EDİYORUZ!

İSTAHED Sahada olduğu gibi mahkemelerde de kazanmaya devam ediyor.
—————————————————————
20-22 Mayıs tarihlerinde alınan iş bırakma kararlarına uyduğu için eksik çalışma iddiası ile idarece ücretleri kesilen üyelerimiz adına açtığımız iki davada daha mahkeme bizi haklı bularak, eksik ücretin faizleri ile birlikte üyelerimize iadesine ve tabi ki dava giderlerinin de idarece karşılanmasına karar verdi.
Üyesi olduğu STK’larca alınmış iş bırakma kararlarına uyduğu için hakları gasp edilen üyelerimizin haklarının iadesi konusundaki kararlılığımız devam edecektir.
————————————————————-
Yine biliyorsunuz ki İSTAHED olarak en başından beri, İstanbul’da adli ve defin nöbetlerinin bizim görevimiz olmadığını iddia ediyorduk. Bu iddiamız kapsamında da HSM tarafından nöbet listeleri yapılmasını yanlış buluyor ve bununla ilgili itirazlarımızı sürekli olarak gündemde tutuyor ve idareye bildiriyorduk. Ne var ki idare hukuksuz uygulamasını sonlandırmıyor liste yapmaya devam ediyor ve bizi bu konuda da Mahkeme yoluna gitmeye zorluyor.
Bu bağlamda Kağıthane ve Bakırköy ilçelerinde hazırlanan Adli ve Defin nöbet listelerine karşı açtığımız iki dava daha lehimize sonuçlanmış olup Nöbet listeleri davayı açan arkadaşlarımız için iptal edilmiştir.
Üyelerimizin hakkını savunmakta büyük emek veren ve davaları lehimize sonuçlandıran İSTAHED avukatlarımıza ve Hukuk Komisyonumuza teşekkür ederiz.
Dava açmaya ihtiyaç duymayacağımız hukuka uygun bir çalışma düzeni özlemiyle tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.

İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ