İSTAHED, EYÜP İLÇE TOPLANTISI YAPTI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
MESLEKTAŞIMIZI KAYBETTİK
Sonraki haber
Yeni Sağlık Raporları Yönergesi, Kaos Devam Etsin Diyor.

İSTAHED Eyüp ilçe Başkanımız Mürvet Dikyol’ un düzenlediği Eyüp İlçe Toplantımız, 30.09.2019 tarihinde yapıldı.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Esin Ayfer Çulha Dildök, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız: Nahide Toksan, Mustafa Emre Ulu, Gürcan Tokatlı, Nadiye Karabulut, Bilgeyis Mammadzada, Yasemin İnal, Öznur Coşkun, Osman Karayiğit katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Eyüp İlçe Başkanımız Mürvet Dikyol söz alarak katılımcılara, İSTAHED’ i, bugüne kadar yaptıklarımızı, kazanımlarımızı, düzenlediğimiz eğitimleri anlattı.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök, çıkması beklenen ‘’Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’’ ne değinerek, yeni dönemde aile hekimlerini ne gibi sorunların beklediğini anlattı. Son zamanlarda artan ‘’Sağlıkta Terör’’ konusunda konuşan Esin Ayfer Çulha Dildök, etkin ve caydırıcı ‘’Şiddet Yasası’’ çıkmadığı sürece bu sorunun devam edeceğini, yasanın çıkması için saha olarak da çalışmalar düzenlediklerini söyledi. Saha olarak güçlü olduğumuzu, bunun en güzel örneği olarak birlikte başardığımız ‘’Cumartesi Nöbetleri’’, ‘’Defin ve Adli Nöbetler’’ in düzenlenmesi olduğunu söyleyen Esin Ayfer Çulha Dildök, ’’ Birlikte çözemeyeceğimiz sorunumuz yok, BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR’’ dedi.

İSTAHED Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Sercan Ahmet Uluç, yapılan olağanüstü denetimler, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, tek hekim raporlarında yönetmeliklere göre nelere dikkat etmemiz gerektiği, özellikle ehliyet raporlarında yapmamız gerekenleri anlattı.

Toplantıda son olarak, ilçede çalışan aile hekimleri ilçede yaşadıkları sorunları paylaşarak, Sercan Ahmet Uluç’ un anlattıkları ile alakalı sorular sordular.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyoruz.

Uzun bir süreden sonra yaptığımız Eyüp İlçe Toplantımızı düzenleyen Eyüp İlçe Başkanımız Mürvet Dikyol’ a, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza, birlikte olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerinden birini gösteren Eyüp İlçesindeki meslektaşlarımıza, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü