HUKUKSUZ MOBBİNG KOMİSYONUNU KABUL ETMİYORUZ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Bilim Komisyonumuz Toplandı
Sonraki haber
Eğitim Komisyonumuz Toplandı

Değerli meslektaşlarımız,
Bugün yaşadığımız durum sonucunda bir kez daha açıklama yapmamız hasıl olmuştur.
Bilindiği üzere 30 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren kullandığımız isminin tam hakkını veren “Ceza Yönetmeliğinde bir komisyon uygulaması başlayacağı, bu ayın başında yayınlanan yönerge ile de bu sene itibariyle uygulanmaya başlayacağı bilgisine ulaştık.

Gerek YÖNETMELİĞE gerekse YÖNERGEYE açılan DAVALAR ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir.

Bugün sahadan meslektaşlarımızın bize ulaşması sonucunda görüyoruz ki İstanbul ili için komisyon toplanmıştır.

Bu komisyon ile ilgili başından beri söylediğimiz noktadayız. Kriterleri belli olmayan, subjektif değerlendirmeye açık, eşitlik ilkesine uygunluğu şüphe uyandıran, kişiye savunma hakkı tanımadan verilen herhangi bir hak kaybına yol açacak kararları kabul etmemiz mümkün değildir. Bunun yanı sıra verilecek hak kaybına sebep olacak herhangi bir kararın bu subjektif düzenlenme nedeniyle yargıdan döneceği unutulmamalıdır. Üstelik yaşanılandan bir kez daha gördük ki kişilere telefon edip , bilgi ve uyarı adı altında “aba altından sopa gösterme” tarzı bir üslup devletin hiçbir kurumuna yakışmamaktadır.

Hukuksuz olduğu Yasalara dayanarak ortada olan bu komisyonun HER YENİLEMEME KARARINI DAVA EDECEĞİZ.

Tüm hukuksuz, adaletsiz uygulamalar karşısında hem hukuki hem de eylemsel olarak meslektaşlarımızın sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Birliğimiz En Büyük Gücümüzdür!

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü