”BİRİNCİ BASAMAKTA AŞILAMA VE DENEYİM PAYLAŞIMI” AKADEMİMİZİ ANADOLU YAKASINDA GERÇEKLEŞTİRDİK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
“Sağlık Çalışanına Terör” Dediğimizde AMA Diyenlere – FAKAT Diyenlere
Sonraki haber
   DİĞER MEVZUATLARA AYKIRILIKTA SON NOKTA YENİ RAPOR YÖNERGESİ

Cumartesi günleri düzenlediğimiz İSTAHED Akademimizde bu hafta, son dönemlerde popüler olan ve hekimler arasında en çok soru aldığımız “Pnömokok hastalıkları, Menenjit hastalıkları ve bu hastalıkların aşılarını” konuştuk.

Daha önce Topkapı Hilton Otel’ de 02.11.2019 tarihinde yaptığımız akademimizi yoğun istek nedeni ile Anadolu yakasında Bostancı Dedeman Otel’ de yaptık. Akademimizin açılışını, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Aşı Çalışma Grubu Genel Koordinatörümüz Melisa Menemencioğlu yaptı. Daha sonra İSTAHED Başkanı Kutbettin Demir konuşma yaptı. Kutbettin Demir konuşmasında, İSTAHED’ in en büyük projelerinden biri olan İSTAHED Hekim Yardımlaşma Sandığı’ ndan bahsetti. Hekim Yardımlaşma Sandığı’na neden ihtiyaç duyduğumuza değinen Kutbettin Demir sandık üyelik şartlarını, içeriğinin neleri kapsadığı ile ilgili bilgi verdi. Kutbettin Demir ‘in konuşmasının ardından, akademi oturumları başladı.

İlk oturumda Doç Dr Dilek Toprak, “Pnömokok Hastalıkları ve Aşıları” konusuyla katılımcılara vakalar üzerinden bilgi vererek, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Öğleden önceki son oturumda İSTAHED Aşı Çalışma Grubu Üyemiz Dr Mustafa Haltaş, pnömokok aşılama deneyimlerini, ATS sorunlarını, aşı yaparken ikna yollarını anlatarak salondaki katılımcıların deneyimlerini ve sorunların dinleyerek interaktif bir eğitim yaptı.

Öğleden sonraki oturumda Prof Dr Ahmet Soysal, son zamanlarda hekimler arasında en çok soru alan “Menenjit Hastalıkları ve Aşıları” konusuyla bizlerleydi. Oturumun sonunda Prof Ahmet Soysal, katılımcıların Menenjit aşıları ve uygulama şemaları ile alakalı sorularını yanıtladı.

Katılımcıların yoğun ilgi ve alaka gösterdiği Akademimizin sonunda tam 6 kişiye bu sene Antalya’ da düzenleyeceğimiz İKON 2020 hediye ettik.

Cumartesi Akademilerimizde bilgilerimizi güncelleyebildiğimiz, konularla alakalı sorularımıza cevaplar bulabildiğimiz, belki de yeni sorular için ufkumuzu genişletebildiğimiz ve sosyalleşebildiğimiz için, akademilerimizin İSTAHED Üyeleri için çok önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle İSTAHED Akademilerimizin daha gelişerek devam edeceğini üyelerimize duyurmaktan mutluluk duyarız.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü