BİR GARİP SOĞUK ZİNCİR DAVASI YARGIDAN DÖNDÜ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
GRİP AŞISI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
Sonraki haber
Şiddete Maruz Kaldım, Ne Yapmalıyım?

2012 yılında Pendik’te Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Komisyonu Başkanımız’ın ASM sinde gerçekleşen soğuk zincir kırılmasında idare, o zamanın soğuk zincir sorumlusu olan Yönetim Kurulu Üyemiz Dr.Mustafa Tamur ve Aile Sağlığı Çalışanının ihmalleri olduğunu iddia etmiş ve yaklaşık 10 bin tl lik icra takibi başlatmıştı. Sıradan soğuk zincir davalarından çok farklı bir yılan hikayesine dönüşen idari soruşturma, idarî ceza, idarî cezanın iptali ve icra davası süreçleri 2018 yılına kadar sürdü.
Nihayetinde hem idari, hem de mali olarak tüm yönlerden idarenin haksız cezaları iptal edildi.
Bir kitap yazılabilecek kadar garip aşamaları olan bu davanın hikayesini birinci ağızdan, İSTAHED ‘in hazırladığı ”Aile Hekimlerinin Sesi Gazetesi” nin önümüzdeki sayısında, bazen gülerek, bazen kızarak ama bir aile hekimliği klasiği şeklinde okuyacaksınız.
Dava süresince, desteklerini esirgemeyen Hukuk Komisyonumuz ve davayı bizzat takip eden Avukatımız Gülümser Uğurlu’ nun emeklerini de saygı ile anıyoruz.
Yönetim kurulu üyemiz Dr. Mustafa Tamur ve mesai arkadaşı Deniz Kırkagaclioglu’na da geçmiş olsun diyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü